10 mitów o soczewkach kontaktowych - rozprawiamy się z nimi raz na zawsze

Data publikacji: 2017-04-10 13:02:04
Kategorie: Ogólna

Boisz się soczewek kontaktowych? Niepotrzebnie! Oto najpopularniejsze mity o soczewkach kontaktowych – pora rozprawić się z nimi raz na zawsze!

MIT: Soczewki kontaktowe są ze szkła

Absolutnie nie! Soczewki kontaktowe są zrobione z miękkiego hydrożelu, który nie ma nic wspólnego ze szkłem. Dzięki hydrożelowi soczewki są miękkie, giętkie i przepuszczają tlen.

MIT: Soczewki kontaktowe są niewygodne

Skoro są zrobione z hydrożelu, który sprawia, że soczewki są delikatne i miękkie, to nie mogą być niewygodne! Niektórzy obawiają się suchości oka – tak po wielogodzinnym noszeniu soczewek może wystąpić lekki dyskomfort w postaci suchego oko, ale wystarczy wtedy pomrugać lub użyć specjalnych nawilżających kropel do oczu i problem rozwiąże się sam.

MIT: Soczewki mogą wypaść z oczu

Jeśli założymy soczewkę prawidłowo, to nie ma takiej możliwości.

MIT: Noszenie soczewek prowadzi do infekcji oka

Wystarczy zachowanie minimum higieny i odpowiedni płyn do czyszczenia i przechowywania soczewek. Przeczytaj jak pielęgnować soczewki.

MIT: Soczewek kontaktowych nie można nosić cale życie

Dzisiejsze soczewki są tak przyjazne dla oka, że możemy się nimi cieszyć długie lata.

MIT: Zakładanie soczewek kontaktowych jest skomplikowane i trudne

Zakładania soczewek kontaktowych można bardzo szybko się nauczyć. O instrukcji ich zakładania poinformuje Cię twój lekarz, który nie wypuści Cię z gabinetu dopóki samodzielnie nie założysz soczewek.

MIT: W soczewkach kontaktowych oczy nie oddychają

Dzisiejsze soczewki wykonane są z materiału, który przepuszcza tlen. Najbardziej polecane są te wykonane z materiałów silikonowo-hydrożelwych. Jeśli nie będziemy przekraczać czasu noszenia soczewek nie grozi nam żadna infekcja oka wywołana brakiem dostępu tlenu do rogówki.

MIT: Noszenie soczewek wiąże się z ich czasochłonną pielęgnacją

Jeśli chcesz ograniczyć do minimum pielęgnację soczewek kontaktowych, wystarczy wybrać soczewki jednodniowe, całkowicie “bezobsługowe” – wystarczy wyjąć je z opakowania, założyć, a wieczorem po prostu wyrzucić. Pozostałe soczewki wymagają niewielkiej pielęgnacji – zajmie Ci ona najwyżej 2-3 minuty dziennie.

MIT: Astygmatycy nie mogą nosić soczewek kontaktowych

Dzisiaj soczewki kontaktowe dostępne są także dla astygmatyków. Wystarczy zajrzeć do naszego sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór soczewek torycznych dla astygmatyków.

MIT: Soczewki kontaktowe są bardzo drogie

A sprawdzaliście ich cenę? Zajrzyjcie do sklepu – dzisiaj soczewki kontaktowe dostępne są dla wszystkich w bardzo atrakcyjnych cenach!