Jak dbać o soczewki?

Data publikacji: 2017-04-10 09:24:32
Kategorie: Ogólna

Pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważnym elementem ich używania. Powinniśmy pamiętać o tym, że ich regularne oczyszczanie pomaga w usunięciu z powierzchni szkieł kontaktowych nawet do 90% bakterii. W jaki sposób pielęgnować nasze soczewki?

Jeśli chodzi o soczewki wielokrotnego użytku, to należy je zawsze dezynfekować zaraz po zdjęciu. W tym celu na każdą soczewkę wylewamy kilka kropel płynu do czyszczenia, obie strony szkieł pocieramy następnie palcem. Potem spłukujemy soczewki i umieszczamy je w przeznaczonym do tego pojemniczku. Naturalnie jego wnętrze wypełniamy płynem.

Nie tylko soczewki wymagają regularnej pielęgnacji. Także pojemniczek, w którym je przechowujemy, powinien być systematycznie oczyszczany. Przede wszystkim zawsze po założeniu soczewek powinniśmy wylać płyn z pojemnika. Każdego dnia konieczne jest jego dokładne zdezynfekowanie. Naturalnie, nawet jeśli będziemy przestrzegać tych zaleceń, pojemniczek na soczewki powinniśmy po mniej więcej miesiącu używania wymienić na nowy.