Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Jak dbać o soczewki?

Data publikacji: 2017-04-10 09:24:32
Kategorie: Ogólna

Pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważnym elementem ich używania. Powinniśmy pamiętać o tym, że ich regularne oczyszczanie pomaga w usunięciu z powierzchni szkieł kontaktowych nawet do 90% bakterii. W jaki sposób pielęgnować nasze soczewki?

Jeśli chodzi o soczewki wielokrotnego użytku, to należy je zawsze dezynfekować zaraz po zdjęciu. W tym celu na każdą soczewkę wylewamy kilka kropel płynu do czyszczenia, obie strony szkieł pocieramy następnie palcem. Potem spłukujemy soczewki i umieszczamy je w przeznaczonym do tego pojemniczku. Naturalnie jego wnętrze wypełniamy płynem.

Nie tylko soczewki wymagają regularnej pielęgnacji. Także pojemniczek, w którym je przechowujemy, powinien być systematycznie oczyszczany. Przede wszystkim zawsze po założeniu soczewek powinniśmy wylać płyn z pojemnika. Każdego dnia konieczne jest jego dokładne zdezynfekowanie. Naturalnie, nawet jeśli będziemy przestrzegać tych zaleceń, pojemniczek na soczewki powinniśmy po mniej więcej miesiącu używania wymienić na nowy.