Dobry wzrok a praca przy komputerze

Data publikacji: 2017-04-10 12:04:59
Kategorie: Ogólna

Praca przy komputerze często prowadzi do wyraźnie odczuwalnego przesuszenia oczu. Na dłuższą metę codzienne długotrwałe wpatrywanie się w monitor komputera może być dosyć szkodliwe dla naszych oczu. Co możemy zrobić, by mimo długotrwałej pracy przy komputerze zachować dobry wzrok?

Dobry wzrok podczas pracy przy komputerze

Przede wszystkim należy przestrzegać zasady, według której nasze oczy nie powinny znajdować się w odległości mniejszej niż 40 cm od monitora. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w okulary ze szkłami antyrefleksyjnymi, dzięki którym nasze oczy nie będą narażone na szkodliwe odbicia światła od ekranu monitora.

Oczywiście nie wolno też zapominać o tym, że konieczne jest robienie regularnych przerw podczas pracy przy komputerze, Na pewno nie powinno się pracować dłużej niż 2 godziny, po tym czasie trzeba zrobić przerwę, podczas której warto zamknąć kilka razy oczy, co poprawi ich nawilżenie. W skrajnych przypadkach dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w tzw. sztuczne łzy lub krople nawilżające, którymi także można nawilżać zmęczone oczy. Sprawdź także artykuł: Soczewki kontaktowe a komputer.