Dlaczego warto wybrać soczewki jednodniowe?

Data publikacji: 2017-04-10 09:03:06
Kategorie: Ogólna

Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z noszeniem soczewek kontaktowych i nie jesteśmy jeszcze pewni, czy lepsze dla nas będą szkła kontaktowe czy okulary, warto zacząć od rozwiązania, jakim są soczewki jednodniowe. Ostatecznie nie musimy od razu kupować ich dużego zapasu, co oznacza, że w każdej chwili jesteśmy w stanie z nich zrezygnować bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Podstawową zaletą soczewek jednodniowych jest fakt, że nie musimy przejmować się ich pielęgnacją. Po prostu każdego dnia aplikujemy nowe soczewki bez konieczności ich dezynfekowania czy przechowywania w specjalnym pojemniczku na soczewki. Takie soczewki ze względu na fakt, że codziennie zakładamy nowe, skutecznie chronią nas przed rozmaitymi infekcjami oczu (np. zapaleniem spojówek lub rogówki) oraz możliwością wystąpienia alergii.

Łatwość w utrzymaniu higieny nie jest jedyną zaletą soczewek jednodniowych. Są one bardzo wygodne w noszeniu, przez cały dzień pozostają nawilżone. Zapewniają nam doskonałą jakość widzenia  i skutecznie chronią przed niebezpiecznym promieniowaniem UV.