Ranking soczewek torycznych 2019

Data publikacji: 2019-02-06 14:28:00
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki kontaktowe służyły kiedyś jedynie do korekcji krótkowzroczności lub nadwzroczności. Producenci w odpowiedzi na potrzeby osób z astygmatyzmem stworzyli jednak specjalny rodzaj szkieł – soczewki toryczne, których konstrukcja różni się od tradycyjnych soczewek sferycznych. Które szkła na astygmatyzm są najczęściej kupowane w naszym sklepie internetowym?

O soczewkach torycznych

Astygmatycy widzą niewyraźnie najczęściej ze względu na nieprawidłową krzywiznę rogówki. Przeznaczone dla nich soczewki kontaktowe charakteryzują się cylindrycznym kształtem. Różne moce w przekroju pionowym i poziomym pozwalają na prawidłowe załamywanie światła i powstawanie obrazu o odpowiedniej ostrości. Soczewki toryczne oprócz astygmatyzmu doskonale korygują krótko- i dalekowzroczność, co oznacza, że dostępne są zarówno w mocach ujemnych, jak i dodatnich.

Istnieje kilka rodzajów soczewek torycznych. Jednym z kryteriów wyboru jest ich częstotliwość wymiany. W naszym sklepie można znaleźć soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a nawet roczne. Decydując się na któreś z nich, powinniśmy się zastanowić, czy będą pasować do naszego stylu życia (np. czy będziemy mieli czas na codzienne czyszczenie soczewek, czy może lepiej wybrać szkła jednorazowe). Decyzję musimy podjąć także w kwestii materiału, z jakiego zostały wyprodukowane. Delikatne soczewki hydrożelowe będą odpowiadały osobom o suchych i wrażliwych oczach, natomiast oddychające silikonowo-hydrożelowe np. osobom pracującym przez długie godziny przy komputerze.

Które soczewki wybrać?

Soczewki na astygmatyzm oferuje wielu znanych producentów. Zestawienie szkieł torycznych według ich popularności w naszym sklepie wygląda następująco:

 1. ACUVUE Oasys for Astigmatism

  ACUVUE Oasys for Astigmatism

  Są to dwutygodniowe soczewki, wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego o wysokiej przepuszczalności tlenu. Dzięki temu sprawdzą się np. w klimatyzowanych pomieszczeniach czy podczas pracy przy komputerze. Ponadto technologia HYDRACLEAR zapewnia dobre nawilżenie i zapobiega wysychaniu.


 2. Biofinity Toric

  Biofinity Toric
  Nowoczesne miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe firmy CooperVision. Charakteryzują się wysokim uwodnieniem i tlenoprzepuszczalnością. Ich wyjątkowe właściwości sprawiają, że można je bezpiecznie nosić całodobowo, czyli nawet do 30 dni i 29 nocy bez zdejmowania.


 3. Air Optix for Astigmatism

  Air Optix for Astigmatism
  Soczewki miesięczne z materiału silikonowo-hydrożelowego, który dzięki wysokiej transmisji tlenu zapewnia komfort i zdrowy wygląd oczu. Ich konstrukcja sprawia, że świetnie dopasowują się do gałki ocznej. Dzięki temu zapewniają nie tylko znakomitą ostrość widzenia, lecz także wygodę użytkowania.


 4. 1-Day ACUVUE Moist for Astigmatism

  1-Day ACUVUE Moist for Astigmatism
  Jednodniowe hydrożelowe soczewki kontaktowe marki ACUVUE. Zawierają 58% wody, a technologia nawilżania LACREON dodatkowo zapobiega uczuciu suchości oczu i umożliwia komfortowe noszenie przez cały dzień. Podobnie jak inne soczewki jednorazowe, nie wymagają codziennej pielęgnacji.


 5. Dailies AquaComfort Plus Toric

  Dailies AquaComfort Plus Toric
  Kolejne jednodniowe soczewki hydrożelowe dla astygmatyków, tym razem od firmy Alcon. Charakteryzują się bardzo wysoką zawartością wody na poziomie 69% oraz innowacyjnym systemem stale nawilżającym oczy. Dzięki temu mogą je nosić osoby mające problem z suchością lub wrażliwością oczu.


Inne warte uwagi soczewki toryczne, które nie znalazły się w pierwszej piątce to np. bardzo wygodne szkła Miru 1month for Astigmatism, które łączą wysoką tlenoprzepuszczalność z uwodnieniem. Dość często kupowane są również miesięczne soczewki toryczne firmy Bausch&Lomb – hydrożelowe Soflens 66 Toric, a także silikonowo-hydrożelowe PureVision 2 for Astigmatism.