Ranking soczewek jednodniowych 2019

Data publikacji: 2019-01-23 11:26:27
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Jednodniowe soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością. Warto je wybrać z różnych powodów - są wygodne, higieniczne, a także bezproblemowe, ponieważ nie wymagają codziennej pielęgnacji. Przedstawiamy ranking soczewek jednorazowych, które są najczęściej kupowane w naszym sklepie.

O soczewkach jednodniowych

Ze względu na czas noszenia soczewek wyróżnia się soczewki jednodniowe oraz wielorazowego użytku, gdzie okres noszenia może wynosić 2 tygodnie, miesiąc, a nawet kwartał czy cały rok. Te drugie są wybierane zdecydowanie częściej, jednak od jakiegoś czasu można zauważyć wzrost zainteresowania szkłami jednorazowymi.

Soczewki jednodniowe po zdjęciu należy wyrzucić do kosza. Zakładanie każdego dnia świeżej pary zmniejsza ryzyko osadzania się bakterii i innych zanieczyszczeń, a większa higiena oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa naszych oczu. Taki tryb wymiany powoduje również, że soczewki te nie wymagają czyszczenia ani kupowania specjalnych akcesoriów, takich jak płyn czy pojemniczek.

Jednorazowe soczewki kontaktowe mają wiele cech, które dają im przewagę nad wielorazowymi. Ze względu na proste i komfortowe użytkowanie polecane są osobom aktywnym, zapracowanym oraz początkującym użytkownikom. Jednak należy mieć na uwadze, że ich codzienne użytkowanie wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku soczewek miesięcznych czy dwutygodniowych.

Soczewki jednodniowe dostępne są we wszystkich możliwych wersjach jeśli chodzi o materiał lub wadę wzroku, do której są przeznaczone. Możemy zatem wybierać pomiędzy miękkimi i delikatnymi soczewkami hydrożelowymi a nieco sztywniejszymi, ale bardziej oddychającymi soczewkami silikonowo-hydrożelowymi. Natomiast ze względu na drugie kryterium wyróżniamy soczewki sferyczne (do krótkowzroczności i nadwzroczności), toryczne (do astygmatyzmu) i multifokalne (inaczej progresywne; do prezbiopii).

Które soczewki wybrać?

Oto zestawienie soczewek jednodniowych najchętniej kupowanych przez naszych klientów w ciągu ostatnich kilku miesięcy:

 1. 1-Day ACUVUE Moist

  1-Day ACUVUE Moist

  Soczewki hydrożelowe z technologią LACREON, pozwalającą utrzymać długotrwałe nawilżenie i jednocześnie zapewnić stały transport tlenu do oka. Są miękkie i delikatne, a więc nadają się dla osób o wrażliwych oczach. Wspomagają ochronę przed promieniami UV.


 2. 1-Day ACUVUE TruEye

  1-Day ACUVUE TruEye

  Bardzo wygodne soczewki silikonowo-hydrożelowe. Zostały wyprodukowane przy użyciu technologii HYDRACLEAR, która zapewnia bardzo wysoką przepuszczalność tlenu, a także odpowiednie uwodnienie. Soczewki te również zawierają filtr UV.


 3. SofLens Daily Disposable

  SofLens Daily Disposable

  Wyjątkowo miękkie soczewki o cienkich brzegach stworzone z hydrożelowego materiału Hilafilcon B. Wysoka zawartość wody na poziomie 59% utrzymuje nawilżenie na długi czas. Soczewki pozwalają cieszyć się niezwykle wyraźnym obrazem bez efektu halo.


 4. ACUVUE OASYS 1-Day with HydraLuxe

  ACUVUE OASYS 1-Day with HydraLuxe

  Nowe silikonowo-hydrożelowe soczewki z filtrem UV firmy Johnson & Johnson. Technologia Zintegrowanej Łzy gwarantuje doskonałe nawilżenie i komfort użytkowania. Stworzone z myślą o ludziach aktywnych oraz pracujących długie godziny przed komputerem.


 5. Dailies AquaComfort Plus

  Dailies AquaComfort Plus

  Soczewki hydrożelowe znanej firmy Alcon o bardzo wysokim uwodnieniu – w aż 69% składają się z wody. Zawierają 3 związki nawilżające, które zapewniają stabilność filmu łzowego, dając wysoki komfort noszenia przez cały dzień. Dostępne są w opakowaniach 30 lub 90 sztuk.


Polecamy także soczewki evO2lution one day. Jest to produkt dostępny w sprzedaży od niedawna, dlatego nie znalazł się w naszym zestawieniu. Jednak obserwując jego sprzedaż po pierwszych tygodniach, mamy pewność, że w następnym rankingu znajdzie się na wysokim miejscu.

evO2lution one daySoczewki jednodniowe evO2lution są wysoko uwodnione, miękkie i z łatwością dopasowują się do gałki ocznej. Idealnie sprawdzą się u osób aktywnych, a także okazjonalnych lub początkujących użytkowników soczewek.