Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Dla kogo soczewki kontaktowe dwutygodniowe?

Data publikacji: 2017-04-10 11:17:26
Kategorie: Ogólna

Jednym z najpopularniejszych typów miękkich soczewek kontaktowych są soczewki dwutygodniowe. Przeznaczone są one dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się pełnym komfortem związanym z noszeniem szkieł kontaktowych i jednocześnie nie wydawać zbyt dużo pieniędzy.

W ciągu dwóch tygodni na powierzchni soczewki nie dojdzie jeszcze do powstania osadów białkowych i rozwoju groźnych drobnoustrojów. Jest to jedna z przyczyn, dlaczego tak wielu użytkowników soczewek kontaktowych kwartalnych czy szkieł miesięcznych decyduje się na soczewki dwutygodniowe, które nadają się również dla osób o oczach wrażliwych. Wspomnieliśmy także o ich cenie – jest ona naprawdę korzystna, zwłaszcza jeśli porównamy ją do kosztu soczewek jednodniowych.

Osoby systematyczne, które są pewne, że nie zapomną o codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych, mogą zdecydować się na szkła dwutygodniowe do noszenia w ciągu dnia. Jeśli natomiast wolimy bardziej wygodną wersję, możemy zawsze zdecydować się na soczewki o przedłużonym trybie działania, których po prostu nie ściągamy przez tydzień. Więcej informacji o soczewkach dwutygodniowych znajdziesz tutaj.