Soczewki kontaktowe CooperVision - przegląd produktów

Data publikacji: 2020-11-24 09:40:19
Kategorie: Wszystko o soczewkach

CooperVision to jedna z największych firm zajmujących się produkcją soczewek kontaktowych. Soczewki tego amerykańskiego producenta już od 40 lat cieszą się zaufaniem i popularnością wśród pacjentów i optometrystów na całym świecie. Korygują wszystkie najczęściej występujące wady wzroku, a więc krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopię. Właściwości soczewek CooperVision są zróżnicowane, uwzględniając preferencje różnych pacjentów. Obecnie firma ta posiada w swojej ofercie aż 6 różnych marek soczewek kontaktowych: Biofinity, Proclear, Clariti, MyDay, Biomedics oraz Live.


Soczewki Biofinity - właściwości

Biofinity to chyba najbardziej rozpoznawalna marka spośród wszystkich szkieł kontaktowych CooperVision. Są to soczewki miesięczne, do produkcji których wykorzystano nowoczesny materiał silikonowo-hydrożelowy o jednym z najwyższych współczynników przepuszczalności tlenu - aż 160 Dk/t. Dzięki technologii AQUAFORM zapewniają też doskonałe nawilżenie. Soczewki Biofinity dostępne są w wielu wariantach jeśli chodzi o korygowaną wadę wzroku: standardowe Biofinity (na krótkowzroczność i dalekowzroczność), Biofinity toric (na astygmatyzm) oraz Biofinity multifocal (na prezbiopię). Oprócz tego w sprzedaży są też soczewki Biofinity XR dla osób potrzebujących wysokich mocy, a od niedawna również Biofinity Energys, które pomagają chronić przed cyfrowym zmęczeniem wzroku. Według zapewnień producenta, wszystkie soczewki Biofinity można nosić nie tylko w trybie dziennym, ale również ciągłym, czyli bez konieczności zdejmowania na noc.


Soczewki Proclear - właściwości

Proclear to gama miękkich i dobrze uwodnionych soczewek kontaktowych z hydrożelu. Dzięki PC Technology mają zdolność przyciągania cząsteczek wody, co przekłada się na lepsze nawilżenie i wyższy komfort noszenia. Można wybrać soczewki miesięczne: Proclear (o bardzo szerokim zakresie mocy - zarówno na krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność), Proclear multifocal (wieloogniskowe na prezbiopię), Proclear multifocal XR (również na prezbiopię, ale o poszerzonym zakresie parametrów) oraz Proclear multifocal toric (na prezbiopię i astygmatyzm jednocześnie). Dostępne są też soczewki jednodniowe: Proclear 1 day (dla krótkowidzów i dalekowidzów) oraz Proclear 1 day multifocal (dla osób z prezbiopią). Do niedawna soczewki Proclear występowały również w wersji rocznej, ale CooperVision zaprzestał ich produkcji w 2020 r.


Soczewki Clariti - właściwości

Soczewki marki Clariti wykonane są z materiału silikonowo-hydrożelowego i mają przy tym wysoką zawartość wody (56%), co nie jest często spotykanym połączeniem. Dodatkowym atutem tych szkieł kontaktowych jest obecność filtra UV, który wspomaga ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Dostępne są zarówno w wersji miesięcznej (sferyczne clariti elite, toryczne clariti toric i clariti xr toric oraz multifokalne clariti multifocal), jak i jednodniowej (sferyczne clariti 1 day, toryczne clariti 1 day toric i multifokalne clariti 1 day multifocal).


Soczewki MyDay - właściwości

Szkła kontaktowe MyDay to rozwiązanie dla osób preferujących jednodniowe szkła kontaktowe. Takie soczewki są wygodne w użyciu, ponieważ nie wymagają czyszczenia. Ponadto zapewniają wyższy poziom higieny w porównaniu z soczewkami wielokrotnego użytku. MyDay to wyjątkowo komfortowe soczewki silikonowo-hydrożelowe o gładkiej powierzchni i zaokrąglonej krawędzi, ograniczającej tarcie. Podobnie jak Clariti, zostały wyposażone w filtr UV. Dostępne są jedynie w wersji sferycznej, a więc przeznaczonej do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności.


Soczewki Biomedics - właściwości

Biomedics to również marka soczewek jednodniowych. Poza wszystkimi zaletami wynikającymi z noszenia szkieł jednorazowych, są również dość tanie - standardowe opakowanie 30 szt. można kupić za niewiele ponad 50 zł. Soczewki Biomedics są wyjątkowo miękkie, dobrze uwodnione, a do tego mają cienkie krawędzie - wszystko to przekłada się na wyższy komfort noszenia. Dostępne są w wersji sferycznej - Biomedics 1 day extra oraz na astygmatyzm - Biomedics 1 day extra toric.


Soczewki Live - właściwości

Live to najnowsza marka soczewek kontaktowych firmy CooperVision. Są to jednodniowe szkła kontaktowe z materiału silikonowo-hydrożelowego o wysokiej zawartości wody oraz technologią przyciągającą i wiążącą cząsteczki wody. Zawierają filtr UV, pomagający chronić wzrok. Soczewki te polecane są m.in. osobom aktywnym i pozwalają cieszyć się pełnią życia. Obecnie dostępne są jedynie w wersji sferycznej (dla krótkowidzów i dalekowidzów).

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów CooperVision w naszym sklepie internetowym.