Ranking soczewek dwutygodniowych 2019

Data publikacji: 2019-01-02 15:22:36
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Jeśli nie możemy się zdecydować, czy wybrać soczewki kontaktowe jednodniowe czy miesięczne, warto wypróbować szkła dwutygodniowe. Dostępne są przede wszystkim w ofercie marki ACUVUE, której producentem jest znana firma Johnson & Johnson. Które z nich są najczęściej kupowane przez pacjentów?

Ranking soczewek dwutygodniowych - najlepsze soczewki kontaktowe

O soczewkach dwutygodniowych

Jednym z kryteriów wyboru soczewek jest ich częstotliwość wymiany. Największą popularnością cieszą się szkła miesięczne, dwutygodniowe i jednodniowe. Istnieją też soczewki o znacznie dłuższym trybie noszenia np. kwartalne, a nawet roczne, jednak powoli wychodzą już z użycia.

Soczewki dwutygodniowe stanowią świetny kompromis między miesięcznymi a jednodniowymi. Ze względu na dość krótki okres wymiany są najbardziej higieniczne spośród soczewek wielokrotnego użytku. Wymagają jednak codziennej, restrykcyjnej pielęgnacji, która pozwoli na bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Polega ona na przeprowadzaniu dezynfekcji za pomocą specjalnego płynu oraz przechowywaniu w antybakteryjnym pojemniczku.

Niektóre z nich można nosić także w trybie przedłużonym, dzięki czemu nie trzeba ich zdejmować na noc ani czyścić każdego dnia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak najczęściej wiąże się ono ze skróceniem przydatności takich soczewek do noszenia z 2 tygodni do 7 dni.

Z ekonomicznego punktu widzenia soczewki dwutygodniowe są korzystniejsze od jednorazowych. Dostępne obecnie na rynku szkła 14-dniowe mogą być sferyczne (dla krótko- lub dalekowidzów) lub toryczne (dla astygmatyków). Można je rozróżnić także ze względu na materiał, z którego zostały wykonane – hydrożelowy bądź silikonowo-hydrożelowy.

Które soczewki wybrać?

Liderem w produkcji dwutygodniowych soczewek kontaktowych jest amerykański koncern Johnson & Johnson. Jego marka ACUVUE jest znana i ceniona na całym świecie. Również w naszym sklepie internetowym cieszy się największą popularnością – zarówno w segmencie szkieł jednodniowych, jak i dwutygodniowych.

Oto zestawienie najchętniej kupowanych soczewek 14-dniowych:

 1. ACUVUE Oasys 

  ACUVUE Oasys

  Najpopularniejsze soczewki kontaktowe w naszym sklepie. Gwarantują profesjonalną korekcję wzroku. Stworzone ze specjalnego materiału silikonowo-hydrożelowego, który charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością tlenu i odpowiednim uwodnieniem, co zapewnia najwyższy komfort podczas noszenia.

 2. ACUVUE Oasys for Astigmatism 

  ACUVUE Oasys for Astigmatism

  Również bardzo popularne soczewki z rodziny ACUVUE Oasys. Są to szkła kontaktowe w wersji torycznej, czyli przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Podobnie jak poprzednich zastosowano w nich technologię HYDRACLEAR, która pomaga w stabilizacji filmu łzowego, co zapobiega wysychaniu i podrażnieniom oczu.

 3. ACUVUE 2 

  ACUVUE 2

  Soczewki kontaktowe wykonane z nowoczesnego materiału hydrożelowego. Zawierają aż 58% wody, co zapewnia optymalne nawilżenie nawet pod koniec dnia. Są wyjątkowo miękkie i mają cienkie brzegi. Ich innowacyjna konstrukcja eliminuje dyskomfort powstały w wyniku tarcia soczewki o powiekę.

Zaletą wszystkich wymienionych wyżej soczewek marki ACUVUE jest obecność filtra UV. Dzięki niemu soczewki stanowią dodatkową ochronę przed szkodliwymi skutkami promieniowania ultrafioletowego.