Ile kosztują soczewki kontaktowe jednodniowe?

Data publikacji: 2020-07-08 10:41:36
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki jednodniowe to przede wszystkim duża wygoda i większa higiena w porównaniu z soczewkami wielokrotnego użytku. Wiąże się to jednak z wyższym kosztem użytkowania. Ile dokładnie kosztują soczewki jednodniowe? Sprawdzamy!


Dla kogo soczewki jednodniowe?

Jednodniowe soczewki kontaktowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ są jednorazowe, a więc nie wymagają czyszczenia. Przed snem takie soczewki zdejmujemy i po prostu wyrzucamy do kosza, a na następny dzień zakładamy świeżą parę. Z pewnością docenią to osoby zabiegane i zapracowane, które nie chcą przejmować się pielęgnacją soczewek. Sprawdzą się również u osób, które chcą używać soczewek okazjonalnie na przemian z okularami. Ze względu na wygodę użytkowania po soczewki jednodniowe chętnie sięgają też miłośnicy sportu i podróży. Brak konieczności stosowania płynów dezynfekujących sprawia, że soczewki jednorazowe to też dobre wyjście dla alergików i osób z wrażliwymi oczami. 


Jednodniowe soczewki kontaktowe - cena

Obliczenie dziennego kosztu użytkowania soczewek jednodniowych jest bardzo proste, ponieważ w tym przypadku nie ponosimy w związku z ich noszeniem dodatkowych wydatków np. na płyn czyszczący lub pojemniczek do przechowywania. Standardowe opakowanie zawierające 30 sztuk wystarcza na 15 dni. Jeśli mamy przepisane różne moce dla lewego i prawego oka, to oczywiście musimy kupić 2 opakowania po 30 szt., co da nam zapas na 30 dni.

Ceny jednodniowych soczewek sferycznych (dla krótko- i dalekowidzów) są różne. W naszym sklepie zaczynają się od 47 zł, co daje koszt od 3,13 zł za każdy dzień użytkowania. Oczywiście są też droższe produkty - za 70, 90, a nawet 100 zł. W przypadku niektórych soczewek dzienny koszt możemy obniżyć, zaopatrując się w ekonomiczne opakowanie, zawierające 90 sztuk soczewek.

Cena będzie jednak wyższa, jeśli potrzebujemy szkieł torycznych (na astygmatyzm) lub multifokalnych (tzw. progresywnych, czyli na prezbiopię). Opakowanie 30 jednodniowych soczewek torycznych to wydatek min. 82 zł, co daje ok. 5,50 zł dziennie. Z kolei ceny jednodniowych soczewek multifokalnych zaczynają się od 95 zł, a więc ponad 6,30 zł za 1 dzień noszenia.


Tanie soczewki jednodniowe

W sklepie kontaktowe.pl mamy soczewki w różnych przedziałach cenowych, tak aby spełnić oczekiwania wszystkich naszych klientów. Nie brakuje również tanich soczewek jednodniowych, których cena nie przekracza 50 zł za standardowe opakowanie 30 szt. Szczególnie polecamy soczewki evO2lution one day wykonane z miękkiego materiału hydrożelowego, zawierającego 50% wody. Zapewniają nie tylko świetne rezultaty korekcji wzroku, lecz także komfort noszenia. Dodatkowo wyposażone są w filtr, który wspomaga ochronę wzroku przed promieniami UV. Soczewki evO2lution one day kosztują 49,99 zł, można również kupić pojedynczy blister “na start” (5 szt.) w cenie 8,50 zł. Do grupy tanich soczewek jednodniowych należą również SofLens daily disposable firmy Bausch&Lomb (47,99 zł) oraz dostępne jedynie w mocach minusowych Horien EasyDay 1day (46,99 zł).