Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Podwójny sukces w Karakorum

Data publikacji: 2018-06-26 14:29:31
Kategorie: Ogólna

Wyprawa na 100-lecie Niepodległości Polski do Karakorum zakończyła się sukcesem, a wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do kraju. Yawash Sar II nadal jednak czeka na zdobywców, gdyż zalegający na górze śnieg powodujący zagrożenie lawinowe uniemożliwił atak przez naszych alpinistów. Ci jakkolwiek nie poddali się i zdobyli dwa inne dziewicze szczyty: Two Headed Masiff (5700 m n. p. m.) oraz Lal Sarin Katethk Sar (5465 m n.p.m.). Oprócz tego zaliczyli również jedno nieraportowane wejście na formację skalną nazwaną przez nich Polish Masiff (5360 m n.p.m.). Drogę na Lal Sarin Katethk nazwali Polish Independence 1918, natomiast na Two Headed Masiff – Hunza Freedom.

Dwóch uczestników wyprawy do Karakorum trzyma flagę kontaktowe.pl na tle gór.

Polska droga ku niezdobytemu szczytowi

Pierwotnym planem ekspedycji było uczczenie 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę zdobyciem dziewiczego wierzchołka – Yawash Sar II. Szczyt ten leży w Karakorum, drugim pod względem wysokości paśmie górskim na Ziemi. Góry znajdują się w centralnej Azji, u styku granic Pakistanu, Indii i Chin, tymczasem Yawash Sar II mieści się w okolicach Shimshal w dolinie Hunza. Co najciekawsze, okolice góry są całkowicie nieznane i niezbadane, dopiero czekają na eksplorację. Tego podjęła się 18 maja 2018 r. załoga w składzie: BOGUSŁAW MAGREL (kierownik), KARIM HAYAT (doradca), MONIKA SZŁAWIENIEC-RECZUCH, ANNA MIGDAŁ, DAWID PLEWCZYŃSKi, WIKTOR JURASZ, PAWEŁ KUŁAGA, TOMASZ HEŁKA, SŁAWOMIR WIKTOR. Organizatorem wyprawy jest zaś Polski Klub Alpejski mający na swoim koncie ponad 190 wypraw w góry na siedmiu kontynentach.

Monika Szławieniec-Reczuch z flagą kontaktowe.pl

kontaktowe.pl wspiera ludzi z pasją

Można by się zastanawiać dlaczego kontaktowe.pl – sklep z soczewkami kontaktowymi oraz akcesoriami z nimi związanymi wspiera alpinistów. Odpowiedź jest prosta – stawiamy na ludzi pełnych energii, pasji i zaangażowania. Po to także zostały wynalezione soczewki – aby zapewnić ludziom z wadą wzroku 120% szans bycia w ciągłym ruchu. Mobilność, sport, przygody oraz niekwestionowany komfort to jedne z niewielu perspektyw, jakie rozciągają przed nimi szkła kontaktowe. Codziennie tysiące sportowców na całym świecie zakłada specjalnie dopasowane do ich potrzeb kontakty, by trenować na najwyższym poziomie. My zaś mamy w swojej ofercie taki wybór soczewek, że skorzystają z nich i piłkarze, i lekkoatleci, i żeglarze, i alpiniści.

Powiązane artykuły