Dla kogo soczewki kontaktowe miesięczne?

Data publikacji: 2023-04-24 15:12:49
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki kontaktowe miesięczne to jedne z najczęściej wybieranych typów soczewek kontaktowych w Polsce. Są dostępne dla osób z różnymi problemami wzroku, takimi jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy presbiopia. Ze względu na swoją popularność, użytkownicy soczewek miesięcznych mają szeroki wybór produktów do wyboru, a producenci soczewek stale ulepszają swoje produkty, oferując nie tylko lepsze widzenie, ale również stawiając na poprawienie komfortu i zdrowia oczu.

Miesięczne soczewki kontaktowe to wygodne rozwiązanie, które dzięki postępowi technologicznemu zostało poprawione i teraz jak nigdy wcześniej są delikatne, odporne oraz zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia i dostarczania tlenu do oka. Niemniej jednak, tak jak każde rozwiązanie, posiadają także swoje wady. W tym artykule rozwiejemy wątpliwości dla kogo soczewki kontaktowe miesięczne będą odpowiednie, a dla kogo może sprawdzi się inna forma korekcji wzroku.

Osoby, które obawiają się noszenia soczewek kontaktowych, często pytają czy jest to bezpieczne dla zdrowia oczu. Istnieje wiele mitów na temat soczewek kontaktowych, w tym przekonanie, że mogą one pogorszyć wzrok. Jednak nie ma żadnych dowodów na poparcie takiego twierdzenia. Wręcz przeciwnie, odpowiednio dobrane i stosowane soczewki kontaktowe nie szkodzą wzrokowi i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie oczu, a pomagają poprawić jakość widzenia i zapobiegać dalszemu pogorszeniu wzroku.

Soczewki miesięczne są łatwe w obsłudze i mogą być stosowane nawet przez początkujących użytkowników. Są one grubsze niż soczewki jednodniowe, co ułatwia ich aplikację. Dodatkowo, są one bardziej przystępne cenowo, gdyż przeliczając koszt na dzień, są tańsze niż soczewki jednodniowe. Jedno opakowanie soczewek może wystarczyć nawet na pół roku, co stanowi ich dużą zaletę. Dostępne są różne modele soczewek, co pozwala na znalezienie idealnie dopasowanego produktu dla każdego pacjenta. Chociaż nie jest to standardem, w niektórych soczewkach miesięcznych, takich jak Air Optix Aqua Night&Day firmy Alcon można spać, co do niedawna było niemożliwe w przypadku soczewek miesięcznych, a tym bardziej jednodniowych.

Jednakże, soczewki kontaktowe miesięczne posiadają również swoje wady. Ich pielęgnacja jest znacznie bardziej wymagająca niż w przypadku soczewek jednodniowych, gdzie najzwyczajniej każdego dnia wyrzucamy zużyte soczewki, a następnego dnia zakładamy nowe. W przypadku miesięcznych szkieł kontaktowych po zdjęciu z oka, konieczne jest dokładne dezynfekowanie za pomocą specjalnego płynu do pielęgnacji soczewek, takiego jak dostępny w naszym sklepie wielofunkcyjny evO2lution soft oraz przechowywanie w dedykowanym pojemniku, aby uniknąć uszkodzeń. Wymaga to zakupu dodatkowych produktów do pielęgnacji, co zwiększa koszt użytkowania. Niedostateczna higiena soczewek może także prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zaczerwienienie, podrażnienie oka, a nawet groźne infekcje bakteryjne lub grzybicze.

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu na pielęgnację soczewek i dbanie o ich higienę, soczewki miesięczne będą dla Ciebie dobrym wyborem. Są one idealne dla osób, które cenią sobie wygodę oferowaną przez soczewki kontaktowe, ale jednocześnie nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy. Kupując jedno opakowanie zawierające 6 sztuk soczewek miesięcznych, posiadając taką samą wadę wzroku na każdym oku, masz zapas na 3 miesiące użytkowania. Dzięki temu możesz zrobić zakupy raz na kwartał i zawsze mieć zapas soczewek w domu. Wśród naszych klientów popularne są soczewki miesięczne Biofinity firmy CooperVision, Soflens59 firmy Bausch + Lomb, Total30 z technologią gradientu uwodnienia firmy Alcon oraz evO2lution monthly lenses, zapewniające doskonałą jakość widzenia w przystępnej cenie.