Zdejmowanie soczewek kontaktowych

Data publikacji: 2017-04-10 09:33:59
Kategorie: Ogólna

Sporo mówi się o tym, jak należy zakładać soczewki kontaktowe. Warto jednak omówić także nie mniej ważną kwestię, jaką jest poprawnie ich zdejmowanie. Przede wszystkim, zanim do niego przystąpimy, powinniśmy dokładnie umyć ręce, a następnie upewnić się, że nie ma na nich śladów mydła.

Gdy chcemy wyjąć soczewki, należy spojrzeć w górę. Wtedy możemy delikatnie pociągnąć dolną powiekę w dół. Następnie powinniśmy powoli przybliżyć palec wskazujący do powierzchni oka i dotknąć znajdującej się w nim soczewki. Wtedy powoli przesuwamy soczewkę w dół, następnie za pomocą kciuka i palca wskazującego wyciągamy ją. Dokładnie tę samą procedurę należy powtórzyć przy drugim oku.

Wyjmując soczewki kontaktowe, zawsze powinniśmy być bardzo ostrożni i działać bez pośpiechu. Dobrym pomysłem jest też wyrobienie w sobie przyzwyczajenia zaczynania zawsze od tego samego oka, podobnie jak przy zakładaniu soczewek. Dzięki temu  nie pomylimy jednej soczewki z drugą. Oczywiście po każdym zdjęciu soczewek należy je wyczyścić i umieścić w specjalnym pojemniczku z płynem do szkiełek kontaktowych.