Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS - przegląd produktów

Data publikacji: 2020-09-15 13:57:33
Kategorie: Wszystko o soczewkach

ACUVUE OASYS to marka soczewek produkowana przez amerykański koncern farmaceutyczno-kosmetyczny Johnson & Johnson. Według zapewnień producenta są to najchętniej kupowane soczewki kontaktowe na świecie. Pod nazwą ACUVUE OASYS znajdziemy aż 4 różne produkty. Wszystkie z nich to wysokiej klasy soczewki silikonowo-hydrożelowe, które wyprodukowano na bazie tego samego materiału - Senofilcon A. Posiadają wysoką tlenotransmisyjność, optymalne uwodnienie, technologię pozwalającą utrzymać nawilżenie oraz filtr UV - wszystko to pozytywnie wpływa na zdrowie oczu i komfort noszenia. Czym się zatem różnią? Poniżej przedstawiamy ich krótką charakterystykę.


Soczewki ACUVUE OASYS

ACUVUE OASYS to flagowy produkt firmy Johnson & Johnson. Są to dwutygodniowe szkła kontaktowe, które w zależności od mocy korygują krótkowzroczność lub nadwzroczność (zakres mocy wynosi od -12,00 D do +8,00 D). Dzięki zastosowaniu technologii HYDRACLEAR działają jak naturalny film łzowy, zapewniając bardzo dobre nawilżenie, a co za tym idzie, wyższy komfort użytkowania. Mają też wysoki współczynnik transmisji tlenu, który pozytywnie wpływa na zdrowy wygląd oczu. Soczewki ACUVUE OASYS są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, ale okazjonalnie można nosić także w trybie przedłużonym, czyli maksymalnie 7 dni i 6 nocy bez zdejmowania (wcześniej należy skonsultować to ze specjalistą).   


Soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM

Soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM posiadają bardzo podobne właściwości, co ACUVUE OASYS. Natomiast inne jest ich przeznaczenie - są to soczewki toryczne, a więc służące do korekcji astygmatyzmu. Posiadają zatem inną konstrukcję i dodatkowe parametry charakterystyczne dla tego typu szkieł, a więc moc cylindra (od -0,75 D do -2,75 D) i , która określa ustawienie cylindra (od 10 do 180 stopni). Oczywiście oprócz samego astygmatyzmu soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM mogą też korygować towarzyszącą mu krótkowzroczność lub nadwzroczność (zakres mocy sferycznej wynosi od -9,00 D do +6,00 D).


Soczewki ACUVUE OASYS with Transitions

ACUVUE OASYS with Transitions to najnowsze soczewki kontaktowe w rodzinie ACUVUE. Są to innowacyjne szkła kontaktowe dla krótkowidzów lub dalekowidzów (moce od -12,00 D do +8,00 D), które nieustannie filtrują światło. Zawarty w nich filtr fotochromowy sprawia, że przystosowują się do zmiennych warunków oświetlenia. Przy dużym natężeniu światła soczewka staje się ciemniejsza, dzięki czemu nie oślepia nas słońce czy reflektory innych samochodów podczas nocnej jazdy. A zatem soczewki ACUVUE OASYS with Transitions zapewniają nie tylko dobrą ostrość widzenia, ale także większy komfort patrzenia. Podobnie jak 2 poprzednie produkty są to soczewki dwutygodniowe, ale w tym przypadku bez możliwości noszenia w trybie przedłużonym. 

Soczewki ACUVUE OASYS 1-Day

Jakiś czas temu producent postanowił wzbogacić linię ACUVUE OASYS o soczewki jednodniowe, dlatego wprowadził na rynek szkła ACUVUE OASYS 1-Day. Korygują one krótkowzroczność lub nadwzroczność z zakresie od -12,00 D do +8,00 D. Dzięki zastosowaniu technologii Zintegrowanej Łzy (HydraLuxe™) zapewniają doskonałe nawilżenie i komfort użytkowania. Określane są jako soczewki do zadań specjalnych, ponieważ sprawdzą się w różnych, nawet trudnych warunkach, takich jak wielogodzinna praca przy komputerze czy przebywanie w suchych, klimatyzowanych bądź ogrzewanych pomieszczeniach. ACUVUE OASYS 1-Day to produkt, który wkrótce zastąpi inne jednorazowe soczewki silikonowo-hydrożelowe tego producenta - 1-Day ACUVUE TruEye.