Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Soczewki kontaktowe na wielkim ekranie

Data publikacji: 2022-01-13 12:23:01
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Oczy są niewątpliwie zwierciadłem duszy, a w kontaktowe.pl spędzamy dużo czasu, by dbać o wzrok naszych klientów. Wraz z tym jak technologia wyewoluowała, soczewki kontaktowe zagościły także w największych Hollywoodzkich produkcjach, dodając niezwykle realistycznego i spektakularnego efektu w aktorskich kreacjach. Poniżej prezentujemy wybrane, ciekawsze przykłady użycia soczewek kontaktowych w filmach.

Saga Zmierzch 

Soczewki kontaktowe z sagi Zmierzch są jednymi z najbardziej znanych zastosowań szkieł w filmie. Nie tylko ze względu na samą popularność produkcji, ale także ze względu na rzucające się w oczy soczewki bohaterów. Pomimo że bursztynowe i czerwone szkła dodawały charakteru postaciom, to według Kristen Stewart i Michaela Sheena noszenie ich było torturą. W odróżnieniu od standardowych, kolorowych soczewek te były wyprodukowane w celu podkreślenia białek oczu. Miały dużą średnicę, nie należały do komfortowych, a także w dużym stopniu ograniczały widzenie aktorów. Zdaje się zatem, że czasem sztuka wymaga poświęceń.

Intruz

Intruz to kolejna adaptacja filmowa na podstawie książki Stephanie Meyer. To romantyczny thriller sci-fi, w którym Dusze, przybysze z innej planety, kolonizują Ziemię i zaczynają przejmować kontrolę nad ludzkimi ciałami. Bardziej niż na akcję zwróciliśmy jednak uwagę na ich przepełnione tajemnicą oczy. Soczewki kontaktowe inspirowane filmem Intruz często poszukiwane są przez fanów filmu na całym świecie. Nie można się temu dziwić, bo biały środek soczewki z kolorowym pierścieniem dookoła daje hipnotyzujący efekt.

Alicja w Krainie Czarów

W Alicji w Krainie Czarów w reżyserii Tima Burtona postać Szalonego Kapelusznika, granego przez Johnny’ego Deppa nosiła zielone soczewki kontaktowe. Pomimo że jego oczy zostały powiększone dzięki użyciu efektów specjalnych, to szalony kolor jego tęczówek zawdzięczał właśnie szkłom kontaktowym. Stanowiły wraz z kostiumem i makijażem idealne dopełnienie postaci.

X-Men

Gwiazdy X-Men miały podobne problemy, co aktorzy występujące w sadze Zmierzch. Ręcznie robione szkła kontaktowe były bolesne w użytku, a także niebezpieczne dla zdrowia. Halle Berry, która jako Storm miała w filmie całkowicie białe oczy i Rebecca Romijin, grająca Mystique nie wytrzymały długo w soczewkach i poprosiły specjalistów od efektów specjalnych o zmianę ich oczu komputerowo w postprodukcji. Jednak Tyler Mane, grający postać Sabretooth nosił olbrzymie, czarne szkła przez całe dnie zdjęciowe i nabawił się nawet tymczasowej utraty wzroku. To dopiero nazywa się poświęcenie.

Nie ważne jak bardzo uwielbiasz wystrzałowe i przyciągające uwagę soczewki kontaktowe, noszone przez Twoje ulubione gwiazdy, większość z nas nie jest w stanie używać tych specjalnych soczewek w życiu codziennym. Są niepraktyczne i czasami nawet niebezpieczne. Jednak nadal możesz dodać swoim oczom odrobiny koloru w całkowicie bezpieczny sposób. W naszym sklepie znajdziesz szeroką paletę kolorowych soczewek Freshlook, które idealnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.