Soczewki kolorowe bez wady wzroku

Data publikacji: 2019-12-03 09:10:08
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Wiele osób zastanawia się nad noszeniem kolorowych soczewek kontaktowych ze względu na ich walory estetyczne. Są też wśród nich tacy, którzy nie posiadają wady wzroku, ale zależy im na zmianie barwy tęczówki. Czy można kupić soczewki kolorowe bez mocy sferycznej?


Rodzaje soczewek kolorowych 

Soczewki kolorowe zwane są także kosmetycznymi. W zależności od produktu umożliwiają one podkreślenie naturalnej barwy oczu lub jej całkowitą zmianę. Jak to możliwe? Wewnątrz soczewki umieszczono pigment, który zakrywa tęczówkę i nadaje jej nowy kolor. Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek kolorowych - zarówno jeśli chodzi o kolory, materiał, jak i częstotliwość wymiany. Warto wybierać jedynie te pochodzące od sprawdzonych producentów z branży kontaktologicznej - tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, że soczewki są bezpieczne i bez obaw możemy umieścić je na oku. Zdecydowanie odradzamy używanie soczewek z wzorkami lub kupowanie soczewek od niezweryfikowanych sprzedawców na portalach aukcyjnych. W sklepie kontaktowe.pl kolorowe soczewki dostarcza znany producent - firma Alcon.

Pierwsze kryterium podziału soczewek kolorowych dotyczy ich przeznaczenia. Dostępne są nie tylko kolorowe szkła korygujące wadę wzroku, lecz także tzw. zerówki, które nie posiadają mocy sferycznej, a pełnią jedynie funkcję kosmetyczną. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób bez wady refrakcji, które lubią bawić się swoim wizerunkiem i chcą zmienić kolor oczu. Kolorowe soczewki można też rozróżnić ze względu na częstotliwość wymiany. Obecnie dostępne są jednodniowe i miesięczne. Pierwsze z nich będą idealne na specjalne okazje (np. Sylwestra lub inne imprezy), a drugie, jeśli zależy nam na metamorfozie trwającej nieco dłużej. Natomiast pod względem materiału dostępne są 2 rodzaje soczewek kolorowych - najczęściej można spotkać hydrożelowe, ale istnieją też silikonowo-hydrożelowe.


Kolorowe soczewki zerówki w naszym sklepie

Wiele kolorowych soczewek kontaktowych dostępnych jest zarówno z korekcją, jak i bez (tzw. plano, czyli moc 0,00). Przedstawiamy, które produkty z tej kategorii występują również jako zerówki. 

 1. FreshLook Colors
  Miesięczne soczewki kolorowe z materiału hydrożelowego. Do wyboru jest 6 kolorów, które delikatnie podkreślają naturalną barwę tęczówki: błękitny, zielony, piwny, szafirowy, fioletowy i mglisto szary.

 2. FreshLook ColorBlends
  Hydrożelowe soczewki miesięczne z technologią barwienia 3 w 1. Dostępnych jest 12 kolorów: błękitny, zielony, szary, turkusowy, piwny, kasztanowy, miodowy, ametystowy, szafirowy, brylantowy błękit, tajemniczy szary i kamienna zieleń.

 3. Air Optix Colors
  Silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne o wyższej przepuszczalności tlenu. Do wyboru jest 9 kolorów: niebieski, piwny, zielony, szary, brązowy, miodowy, tajemniczy szary, brylantowy błękit i kamienna zieleń.

 4. FreshLook One Day
  Jednodniowe soczewki kolorowe z materiału hydrożelowego o bardzo wysokim uwodnieniu na poziomie 69%. Produkt dostępny w 4 popularnych kolorach: niebieskim, zielonym, szarym i piwnym.

 5. FreshLook Dimensions
  Miesięczne soczewki kolorowe z hydrożelu, szczególnie polecane osobom o jasnym odcieniu tęczówki. Dostępne w 3 wersjach kolorystycznych: morska zieleń, oceaniczny błękit i karaibskie morze.

 6. FreshLook Illuminate
  Jednodniowe soczewki kolorowe z materiału hydrożelowego z pierścieniem, który optycznie powiększa oczy. Dostępne są 2 rodzaje: czarne dla osób o ciemnych tęczówkach lub brązowe dla osób o jasnych tęczówkach.