Soczewki Bausch&Lomb - jakie są rodzaje?

Data publikacji: 2020-12-18 14:56:35
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Bausch&Lomb to jeden z najbardziej znanych producentów szkieł kontaktowych na świecie. Jest to firma amerykańska, której początki sięgają połowy XIX w. Została założona przez dwóch Niemców - Johna Jacoba Bauscha i Henry’ego Lomba. Co ciekawe, firma może być też kojarzona z produkcją słynnych okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban dla amerykańskich pilotów. Od 1999 r. marka Ray-Ban należy jednak do włoskiego przedsiębiorstwa Luxottica, a Bausch&Lomb pozostał przy produkcji soczewek kontaktowych i akcesoriów do ich pielęgnacji.


Rodzaje soczewek Bausch&Lomb

Produkty Bausch&Lomb od lat cieszą się dużą popularnością. Soczewki tej firmy przystosowane są do korekcji wszystkich wad wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii. Na ofertę kontaktologiczną Bausch&Lomb składają się obecnie 4 marki: SofLens, PureVision, Ultra i Biotrue. Dzięki zróżnicowanym właściwościom będą odpowiadać pacjentom o różnych wymaganiach.


Soczewki SofLens - właściwości

SofLens to jedna z najczęściej wybieranych marek soczewek kontaktowych na polskim rynku. Obejmuje zarówno soczewki miesięczne (SofLens 59, SofLens 38, SofLens Toric) jak i jednodniowe (SofLens daily disposable, SofLens daily disposable for Astigmatism). Do produkcji wszystkich soczewek SofLens wykorzystano miękki materiał hydrożelowy o wysokiej zawartości procentowej wody. Dzięki temu są niezwykle delikatne i zapewnią komfort nawet osobom o wrażliwych oczach oraz alergikom. Soczewki SofLens wyróżniają się najniższą ceną spośród wszystkich szkieł kontaktowych Bausch&Lomb.


Soczewki PureVision - właściwości

PureVision również jest popularną marką soczewek w katalogu produktów Bausch&Lomb. Są to szkła kontaktowe miesięczne z materiału silikonowo-hydrożelowego, a więc nieco sztywniejszego, ale dużo lepiej przepuszczającego tlen. Obecnie soczewki o nazwie PureVision zastępowane są przez nowszą wersję - PureVision 2. Zastosowana w nich technologia ComfortMoist zwiększa wygodę noszenia, a optyka wysokiej rozdzielczości pozwala widzieć wyraźnie nawet przy słabym oświetleniu. Oprócz zwykłych szkieł PureVision 2 w sprzedaży dostępne są też PureVision 2 for Astigmatism (toryczne) i PureVision 2 for Presbyopia (multifokalne). Producent dopuszcza ich stosowanie w trybie ciągłym (bez konieczności zdejmowania na noc).


Soczewki Ultra - właściwości

Ultra to marka, która pojawiła się w ofercie firmy Bausch&Lomb najpóźniej. Są to miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe, które dzięki technologii MoistureSeal łączą w sobie bardzo wysoką przepuszczalność tlenu, optymalne uwodnienie i niski moduł sztywności, co przekłada się na jeszcze większy komfort noszenia. Soczewki te powstały z myślą o osobach z dużymi wymaganiami wzrokowymi jak np. wielogodzinna praca przy komputerze. Soczewki Ultra dostępne są nie tylko w wersji sferycznej, lecz także multifokalnej (Ultra for Presbyopia).


Soczewki Biotrue - właściwości

Biotrue ONEday to wyjątkowe soczewki jednodniowe inspirowane biologią ludzkiego oka. Materiał hydrożelowy HyperGel zawiera rekordowe 78% wody - dokładnie tyle samo, ile znajduje się w naszej rogówce. Dzięki temu soczewki Biotrue nie są podatne na wysychanie i zapewniają komfort noszenia, utrzymujący się przez cały dzień. Dodatkowym atutem tych soczewek jest filtr UV, który wspomaga ochronę wzroku przed szkodliwym dla oczu promieniowaniem ultrafioletowym. Oprócz soczewek sferycznych Biotrue ONEday dostępne są też multifokalne Biotrue ONEday for Presbyopia.