Przegląd tanich soczewek kontaktowych

Data publikacji: 2021-08-25 08:38:07
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Soczewki kontaktowe uchodzą za dość drogą metodę korekcji wzroku. Czy tak jest faktycznie? Zważywszy na to, że wiele soczewek można kupić w cenie do 50 zł za opakowanie, nie zawsze to prawda. Na dowód przedstawiamy przegląd soczewek kontaktowych z tej półki cenowej w naszym sklepie internetowym.

Czy soczewki kontaktowe zawsze są drogie?

Czasami trudno określić, czy coś jest tanie czy drogie - to kwestia relatywna i każdy może mieć inną opinię na ten temat. Jak jest ze szkłami kontaktowymi? Opinia o ich kosztownym użytkowaniu najczęściej bierze się stąd, że to stały wydatek, ponoszony za każdym razem, gdy kończy nam się zapas. To prawda - za okulary płacimy raz i mamy spokój dopóki ich nie zniszczymy lub nasza wada wzroku się nie pogłębi. Ich zakup wiąże się zatem z jednorazowym, ale za to dużym wydatkiem - w zależności od wybranych oprawek i szkieł może to być nawet ponad 1000 zł. Z kolei pudełko soczewek, które kupujemy regularnie, to najczęściej około kilkadziesiąt złotych.

Soczewki kontaktowe - skąd różnice w cenie?

Przeglądając ofertę soczewek kontaktowych, możemy zauważyć, że ceny potrafią się różnić i to znacząco. To zależy przede wszystkim od czasu noszenia (im częściej wymieniamy, tym koszt jest zwiększy) oraz od posiadanej wady wzroku - najtańsze są dla krótkowidzów i dalekowidzów, za to więcej zapłacimy za te korygujące astygmatyzm lub starczowzroczność.

Droższe soczewki mogą mieć też oczywiście ulepszone właściwości i bardziej zaawansowane technologie. Nie oznacza to, że tańsze soczewki będą niewygodne lub nie zapewnią odpowiedniej korekcji. Jednak są do spełnienia 3 podstawowe warunki:

  • muszą to być soczewki ze znanego źródła, pochodzące od renomowanego producenta
  • parametry soczewek muszą zostać ustalone przez specjalistę podczas badania wzroku
  • prawidłowo używamy soczewek i przykładamy wagę do ich pielęgnacji zgodnie z zasadami.

Pamiętajmy również, że te same soczewki mogą mieć różną cenę w zależności od miejsca, gdzie je kupujemy. Dla naszego portfela dużo korzystniej zamawiać je w sklepie internetowym, takim jak kontaktowe.pl, niż kupować je stacjonarnie np. w salonie optycznym lub drogerii. Warto też od razu zrobić większy zapas - duże opakowania są bardziej opłacalne, a do tego oszczędzamy na kosztach dostawy. 

Tanie soczewki miesięczne

Miesięczne szkła kontaktowe ze względu na rzadką konieczność wymiany są jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań. Pakowane są najczęściej po 6 szt. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach za taki kartonik soczewek sferycznych możemy zapłacić znacznie poniżej 50 zł. Najtańsze produkty (stan na sierpień 2021) dostępne u nas, to:

Tanie soczewki jednodniowe

Koszt noszenia soczewek jednodniowych w przeliczeniu na 1 dzień jest wyższy niż w przypadku soczewek wielokrotnego użytku. Jednak i w tej kategorii dostępne są produkty w przystępnej cenie. Za standardowe opakowanie 30 szt. zapłacimy nie więcej niż 50 zł (stan na sierpień 2021), gdy zdecydujemy się na jedne z następujących soczewek: