Precision 1 - poznaj nowe jednodniowe soczewki Alcon

Data publikacji: 2021-05-27 11:19:29
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Precision 1 i Precision 1 for Astigmatism to kolejne nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w ofercie sklepu kontaktowe.pl. Dowiedz się więcej o nowej marce soczewek jednodniowych firmy Alcon.

Nowa marka soczewek - Precision 1

“Soczewki na początek i na zawsze” - w ten sposób Alcon reklamuje swoją nową markę szkieł kontaktowych. Producent znany m.in. z soczewek Air Optix, Dailies i FreshLook postanowił wzbogacić swoją ofertę o zupełnie nowe jednodniowe soczewki silikonowo-hydrożelowe, które z jednej strony są zaawansowane technologicznie, a z drugiej dostępne niemal dla każdego. Soczewki Precision 1 zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać potrzebom współczesnych użytkowników soczewek kontaktowych, pozwalając im cieszyć się pełną swobodą podczas różnych aktywności. Zapewniają im jednocześnie precyzyjne widzenie, niezawodny komfort i łatwość użytkowania. Ponadto producent stworzył program wsparcia dla nowych użytkowników, który pomaga im w rozwiązywaniu ewentualnych problemów i szybszej nauce zasad związanych z noszeniem i pielęgnacją soczewek.

Charakterystyka soczewek Precision 1

Przejdźmy do konkretów. Czym Precision 1 wyróżniają się na tle innych jednodniowych szkieł kontaktowych? Przede wszystkim tradycyjne soczewki silikonowo-hydrożelowe składają się z jednorodnego materiału. Natomiast Precision 1 posiadają na swojej powierzchni integralną, mikrocienką warstwę nawilżającą, która która składa się w ponad 80% z wody. Rozwiązanie to nosi nazwę SMARTSURFACE® i znacznie polepsza nawilżenie soczewek oraz doskonale współpracuje z filmem łzowym, co oczywiście przekłada się na wyższy komfort noszenia. 

Pod tym względem Precision 1 inspirowane są technologią zastosowaną w Dailies Total 1, jednak są od nich bardziej przystępne cenowo. Zapewniają dłuższy czas nawilżenia niż wiele innych popularnych soczewek hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. Uwodnienie samych soczewek wynosi z kolei 51%, czyli również jest na wysokim poziomie. Wykorzystany podczas ich produkcji nowy materiał Verofilcon A zapewnia stałą transmisję tlenu do rogówki, co też przekłada się na komfort, a także zdrowy wygląd oczu.

Soczewki Precision 1 są bezproblemowe w użytkowaniu. Bardzo łatwo się nimi manipuluje, co na pewno docenią mniej doświadczeni użytkownicy szkieł kontaktowych. Nie można też zapominać o jeszcze jednym ważnym atucie tego produktu, jakim jest to filtr UV klasy I, który blokuje aż 90% promieni UVA i 99% promieni UVB.

Precision 1 również na astygmatyzm

Równolegle ze sferycznymi soczewkami jednodniowymi Precision 1 firma Alcon wprowadziła na rynek wersję toryczną (Precision 1 for Astigmatism), co jest świetną wiadomością dla pacjentów zmagających się z astygmatyzmem. Soczewki te posiadają wszystkie wymienione wyżej cechy z technologią nawilżającą SMARTSURFACE® na czele. Oprócz tego mają sprawdzoną konstrukcję PRECISION BALANCE 8|4™ dla stabilnego użytkowania soczewek. Znajdujące się na nich punkty stabilizacji wspomagają prawidłową orientację szkieł i pozwalają zoptymalizować ich dopasowanie, ruchomość i centrowanie.