Jak dobrać płyn do soczewek kontaktowych

Data publikacji: 2017-04-10 13:13:22
Kategorie: Ogólna

Wybór odpowiedniego płynu do soczewek jest bardzo istotny. Korzystanie z płynu jest koniecznością, gdyż pielęgnacja i dezynfekcja soczewek kontaktowych to podstawa. (Wyjątkiem od reguły są jedynie soczewki jednodniowe). Jak wybrać ten odpowiedni? Najczęściej niestety metodą prób i błędów. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na indywidualne preferencje – płyn do soczewek nie może podrażniać naszych oczu i nie powodować dyskomfortu.

W naszym sklepie znajdziecie największy wybór płynów do soczewek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płynu:

  • objętość płynu – podczas wyjazdów lepszy będzie płyn o mniejszej objętości.
  • przeznaczenie do oczu wrażliwych – istnieją specjalne płyny dla osób o wrażliwych oczach
  • producent – zazwyczaj producenci polecają swoje płyny do swoich soczewek (ale nie znaczy to że nie możemy używać płynów innych producentów)
  • rodzaj działania płynu (czy soczewki trzeba pocierać w celu wyczyszczenia, czy wystarczy umieszczenie ich w pojemniczku na soczewki)
  • minimalny czas dezynfekcji – niektóre płyny działają już w 4 godziny
  • dodatkowe składniki – sprawdź jakie dodatkowe składniki zawiera płyn – niektóre mają w swoim składzie witaminę B2 inne hialuronian – naturalną substancję, którą można znaleźć w ludzkich łzach. To właśnie hialuronian sodu zapewnia naszym oczom optymalne nawilżenie.

Płyn do soczewek musi się znaleźć w kosmetyczce każdej osoby noszącej soczewki, dlatego tak ważne jest to by wybrać najlepszy dla nas!