Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Opti-Free - Krople do oczu i akcesoria

Opti-Free to marka wprowadzona na rynek kontaktologiczny przez firmę Alcon (Ciba Vision) i cieszy się w Polsce (i nie tylko) ogromną popularnością. Jej asortyment obejmuje płyny do soczewek kontaktowych oraz krople do oczu.

Więcej ›

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Są to akcesoria niezbędne do utrzymania prawidłowej pielęgnacji lub procesu użytkowania szkieł kontaktowych. O ile płyny pielęgnacyjne są artykułami nieodzownymi przy noszeniu szkieł wielokrotnego użytku, o tyle krople nieco wykraczają poza konieczne minimum. Używa się ich jedynie w szczególnych przypadkach lub też trzyma pod ręką na wszelki wypadek. Służą do nawilżania soczewek kontaktowych oraz, przede wszystkim, oczu.

Dla kogo krople Opti-Free?

Krople do oczu Opti-Free przeznaczone są głównie dla pacjentów borykających się z suchością oczu, cierpiących na zespół suchego oka lub alergików. W tym ostatnim przypadku jednak również należy uważać, czy dany produkt nie zawiera w swoim składzie substancji wywołujących reakcje alergiczne. Krople mogą też być używane doraźnie, kiedy np. zbyt długo pracowaliśmy przed ekranem komputera, mamy zmęczone i podrażnione oczy. Mogą rozwiązać chwilowy problem, jednak trzeba pamiętać, że nie rozwiążą większego problemu – wtedy należy udać się do specjalisty. Jeśli bowiem cierpimy na poważniejszą infekcję oczu, krople nie pomogą, przyniosą jedynie chwilową ulgę.

Jak używać kropli do oczu Opti-Free?

Wszystko zależy od tego, którego konkretnie produktu marki Opti-Free używamy. W ofercie tej rodziny znajdziemy zarówno krople nawilżające do oczu, jak i krople nawilżające do soczewek. Cel użycia jednych i drugich jest podobny, ale nie taki sam. Używając kropli Opti-Free do oczu, uzupełniamy przede wszystkim wewnętrzną oraz zewnętrzną warstwę filmu łzowego, zwiększając tym samym nawilżenie gałki ocznej. Stosując krople Opti Free do soczewek, otulamy je dodatkową warstwą nawilżającą przed założeniem, bądź nawilżamy w trakcie noszenia. Te pierwsze stosujemy jedynie przed założeniem kontaktów i po ich zdjęciu, natomiast drugie możemy zakropić na soczewki w momencie, kiedy mamy je na oku. Możemy również zaaplikować krople bezpośrednio w zagłębienie szkieł przed ich użyciem.