Ranking soczewek miesięcznych 2023

Data publikacji: 2023-11-21 08:32:06
Kategorie: Wszystko o soczewkach

Większość soczewek kontaktowych z rankingu na rok 2023 została stworzona z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, który cechuje się elastycznością i wysoką przepuszczalnością tlenu. Niemniej jednak, część użytkowników soczewek miesięcznych nadal woli soczewki hydrożelowe, które wciąż są wybierane ze względu na możliwość lepszego nawilżenia i bardziej przystępną cenę.

Przeanalizowaliśmy dane sprzedażowe soczewek kontaktowych z minionego roku i stworzyliśmy zestawienie najczęściej kupowanych soczewek miesięcznych. Chcielibyśmy podkreślić, że lista ta odzwierciedla popularność tych soczewek w naszym sklepie, a niekoniecznie ich ogólną skuteczność czy komfort noszenia. Wpływ na popularność poszczególnych produktów mają czynniki takie jak cena, dostępność i ogólne wrażenia z użytkowania. Niemniej istnieje grupa soczewek, która cieszy się większym zainteresowaniem. Jednakże różnice pomiędzy nimi są minimalne, stąd zamiast kierować się jedynie miejscami w rankingu, zalecamy skonsultowanie wyboru z specjalistą okulistą lub optometrystą.

1. Air Optix Plus HydraGlyde

Przez długi okres Air Optix Plus HydraGlyde firmy Alcon pozostają niezagrożonym liderem w tym zestawieniu, a na chwilę obecną nie wskazuje się na żaden produkt zdolny mu poważnie konkurować. Te silikonowo-hydrożelowe soczewki przeznaczone są do codziennego noszenia przez miesiąc, z opcją sporadycznego przedłużonego użytkowania do 6 dni i nocy bez konieczności zdejmowania.

Charakteryzują się one wysoką przepuszczalnością tlenu, osiągającą poziom 138 Dk/t. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii HydraGlyde Moisture Matrix, zapewniają one długotrwałe nawilżenie, co przyczynia się do zdrowego wyglądu oczu. Są doskonałym wyborem dla osób spędzających wiele czasu przed komputerem lub pracujących do późnych godzin wieczornych.

Oprócz zapewnienia doskonałej korekcji wad wzroku takich jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność, soczewki Air Optix Plus HydraGlyde gwarantują wyjątkowy komfort noszenia oraz maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki technologii SmartShield są chronione przed osadzaniem się zanieczyszczeń, co może powodować dyskomfort w trakcie noszenia soczewek oraz potencjalne zagrożenie infekcjami bakteryjnymi.

Dostępne są również w wersji torycznej (Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism) oraz multifokalnej (Air Optix Plus Hydraglyde Multifocal).

2. evO2lution monthly lenses

Być może nie wszyscy są jeszcze zaznajomieni z linią produktów evO2lution, która jest dostępna w naszym sklepie. Miesięczne soczewki kontaktowe evO2lution to doskonałe soczewki, które efektywnie korygują zarówno krótko- jak i dalekowzroczność. Dostępne są także w wersji torycznej (evO2lution monthly lenses for Astigmatism) oraz multifokalnej (evO2lution monthly lenses Multifocal). Zaprojektowane z wysokiej jakości materiału silikonowo-hydrożelowego, zapewniają one znaczący komfort użytkowania. Ich zdolność do przepuszczania tlenu wynosi aż 161 Dk/t, przy jednoczesnym uwodnieniu na poziomie 40%. Ponadto, asortyment marki evO2lution obejmuje również soczewki jednodniowe oraz różnorodne płyny pielęgnacyjne do soczewek w różnych pojemnościach.

3. Soflens 59

Soczewki firmy Bausch&Lomb, znane jako SofLens59, to jedne z najdłużej dostępnych na rynku, a mimo to cieszą się nadal dużą popularnością. Wykonane są z ultracienkiego materiału hydrożelowego, charakteryzującego się bardzo wysokim poziomem uwodnienia. Jednym z ich głównych atutów jest z pewnością atrakcyjna cena. Wykonane z materiału Hilafilcon B, soczewki posiadające zawartość wody na poziomie 59% cechują się wysoką jakością. Zapewniają one ciągły dopływ tlenu do rogówki, co wspiera zdrowy wygląd oczu.

Dodatkowo, soczewki SofLens 59 doskonale dopasowują się do kształtu oka. Ich powierzchnia jest wyjątkowo gładka i odporna na osadzanie się białek, bakterii i lipidów. Dzięki technologii UniFit soczewki SofLens 59 nie tylko zapewniają wygodę noszenia, lecz także są higieniczne i bezpieczne dla oczu.

4. Biofinity

Biofinity to soczewki kontaktowe firmy CooperVision, wykonane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, które można nosić zarówno w trybie dziennym, jak i całodobowym, co sprawia, że są one wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Soczewki te charakteryzują się doskonałymi parametrami, co przekłada się na niezrównaną wygodę i bezpieczeństwo.

Dzięki zastosowaniu technologii AQUAFORM w procesie produkcji, soczewki Biofinity zapewniają długotrwałe i ciągłe nawilżenie oczu, ponieważ mają bardzo wysoką zawartość wody wynoszącą aż 48%. To sprawia, że soczewki nie przesuszają się nawet w trudnych warunkach, takich jak przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach lub w zadymionych otoczeniach.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom Biofinity jest szczególnie polecane osobom o wrażliwych oczach lub tym, którzy pracują do późnych godzin nocnych. Wysoka przepuszczalność tlenu na poziomie 160 Dk/t gwarantuje zachowanie zdrowego i niezaczerwienionego wyglądu oczu.

Biofinity to soczewki miesięczne, które zapewniają czysty, ostro i niezakłócony obraz. Są również bardzo gładkie i elastyczne, co sprawia, że doskonale przylegają do rogówki. Nosząc je, praktycznie zapomnimy, że mamy soczewki, ponieważ są niesamowicie komfortowe i niemal niewyczuwalne.

Soczewki Biofinity dostępne są także w wersji dla astygmatyków (Biofinity Toric) oraz w wersji dla osób z prezbiopią (Biofinity Multifocal).

5. PureVision 2

Soczewki PureVision 2 to jeden z produktów producenta soczewek kontaktowych, firmy Bausch & Lomb. Stanowią one soczewki miesięczne, które są doskonałe zarówno do noszenia codziennego, jak i przez całą dobę, nawet przez cały miesiąc. Są to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących soczewek, które nie wymagają codziennej pielęgnacji i zdejmowania na noc.

Zastosowanie materiału silikonowo-hydrożelowego w tych soczewkach pozwala na naturalne dotlenienie rogówki oka (130 Dk/t), co utrzymuje zdrowy wygląd oczu, eliminując ich przekrwienie oraz oznaki zmęczenia. Dzięki technologii Comfort Moist, soczewki PureVision 2 są doskonale nawilżone, co znacząco zwiększa komfort ich noszenia, nawet podczas długotrwałego użytkowania. Dobrze nawilżone soczewki PureVision 2 na poziomie 36% redukują uczucie suchości oka w ciągu dnia, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.

Soczewki miesięczne PureVision 2 minimalizują zniekształcenia obrazu spowodowane aberracją. Zastosowanie technologii wysokiej rozdzielczości obrazu (HD) pozwala cieszyć się wyjątkową ostrością nawet po zmierzchu. Szkła PureVision 2 zmniejszają efekty halo, odbicia i lśnienie, zapewniając czysty obraz.