Szanowny Użytkowniku. Korzystając z tej strony Twoja przeglądarka może zapisywać na Twoim komputerze pliki cookie, które mogą być przez nas wykorzystywane w celach analitycznych, marketingowych lub w celu dostosowania wyświetlanych treści. Pozyskane w ten sposób dane mogą w szczególności stanowić dane osobowe. Informacje na ten temat zawarto na stronie www.kontaktowe.pl/rodo. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na korzystywanie z tej technologii.
zamknij

Filtry

Filtruj według

Producent
więcej ... mniej
Marka
więcej ... mniej
Cena
165 239
Rodzaj
więcej ... mniej
Moc
więcej ... mniej
Krzywizna
więcej ... mniej

Soczewki kontaktowe konwencjonalne

Soczewki konwencjonalne to specjalistyczne szkła kontaktowe roczne. Są one dostępne w naszym sklepie internetowym w nietypowych parametrach, geometrii oraz wysokiej mocy sferycznej: od -35 do +35 dioptrii, dlatego najczęściej sięgają po nie osoby o rzadko spotykanych wadach wzroku. Dostosowujemy je do indywidualnych wymagań każdego pacjenta, dzięki czemu odpowiednio korygują one zaburzenia oraz pozwalają na wyraźne widzenie przez cały rok. Szkła konwencjonalne posiadają dzienny tryb noszenia, wymagają więc właściwej pielęgnacji oraz przechowywania po całodniowym użytkowaniu. Oferta soczewek w naszym sklepie obejmuje również niezbędne akcesoria oraz płyny do dezynfekcji. Zapraszamy do jej poznania.

Więcej ›

Pokaż podkategorie

Soczewki konwencjonalne – użytkowanie

Soczewki konwencjonalne, z uwagi na charakterystyczną budowę szkieł, noszone są przez cały rok. Nie oznacza to jednak, że można z nich korzystać bez przerw. Są one użytkowane w trybie dziennym, a zdejmuje się je przed zaśnięciem.

1. Po ściągnięciu soczewek kontaktowych należy dokładnie oczyścić je w płynie dezynfekującym.

2. Następnie trzeba je wypłukać, również w płynie dezynfekującym i umieścić w pojemniku na szkła.

3. Warto pamiętać, że pojemnik po każdym użyciu również musi zostać oczyszczony w płynie.

Soczewki konwencjonalne są bardziej podatne na odkładanie osadów, co przy niewłaściwej pielęgnacji może doprowadzić do zagrożenia dla zdrowia. Zaniedbane lub źle oczyszczane szkła mogą wywoływać infekcję, dlatego konieczna jest codzienna i dokładna dezynfekcja. W asortymencie naszego sklepu z soczewkami są zarówno szkła, jak i dedykowane do nich płyny oraz pojemniki w atrakcyjnych cenach.

Konwencjonalne soczewki kontaktowe – zalety

Soczewki konwencjonalne to niekiedy jedyne rozwiązanie, szczególnie dla osób z nietypową wadą wzroku, wymagającą zastosowania specjalnych parametrów w szkłach kontaktowych. Wciąż są dostępne na rynku, głównie ze względu na:

  • możliwość dostosowania parametrów krzywizny oraz odpowiedniej średnicy soczewki kontaktowej,
  • wybór dużej mocy sferycznej szkła: od -35 do +35 dioptrii,
  • niską cenę, w przeliczeniu na szkła jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne, soczewki konwencjonalne, wymieniane tylko raz w roku, są bardzo tanie,
  • brak problemów z częstą kontrolą czasu użytkowania, jak jest w przypadku innych szkieł,
  • brak kosztów związanych z częstymi zamówieniami produktów.

Te charakterystyczne soczewki kontaktowe są niekiedy jedyną możliwością przy dużych wymaganiach i specyficznej geometrii oczu. Dla wielu roczny tryb wymiany to duża wygoda, co przy jednoczesnej korekcji wady, tworzy komfortowy i pożądany produkt.

Dla kogo są soczewki konwencjonalne?

Soczewki konwencjonalne noszą osoby, które odbyły wcześniej wizytę u okulisty lub optometrysty. Dzięki ustaleniu konkretnej wady możliwe jest dopasowanie do niej właściwych szkieł korekcyjnych. Dla tych, którzy mają nietypowe wady wzroku, szkła konwencjonalne są niekiedy jedyną możliwością i alternatywą dla okularów.

Soczewki kontaktowe, noszone przez tak długi okres, wymagają odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Mogą więc wybierać je osoby, dla których codzienne ściąganie, zakładanie oraz czyszczenie nie stanowi problemu.

Cena szkieł konwencjonalnych jest stosunkowo niska, w porównaniu do innych soczewek dostępnych na rynku, jest to więc opcja dla tych, którzy biorą pod uwagę względy finansowe.

Sklep internetowy – oferta soczewek konwencjonalnych

Soczewki konwencjonalne w ofercie naszego sklepu online są wykonane z miękkiego materiału, mają odpowiednie nawodnienie, a ich budowa zapewnia duży komfort podczas rocznego użytkowania.

Zero 6 – to miękkie soczewki konwencjonalne, wykonane z elastycznego materiału Polymacon, które korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność w zakresie od -20,0 do +20,0 dioptrii. Szkła te dostępne są też w wersji o rozszerzonych parametrach Zero 6, dzięki czemu dają możliwość wybory wyższych mocy oraz krzywizny soczewki (od 8,4 do 9,3) i jej średnicy (od 13,5 do 15.0). Zapewniają optymalne nawilżenie przez cały czas noszenia oraz łatwość w zakładaniu, dzięki specjalnej geometrycznej budowie tylnej powierzchni soczewki.

Proclear Sphere – to soczewki konwencjonalne, które również korygują krótkowzroczność oraz dalekowzroczność. Dają one możliwość wyboru mocy (od -10,0 do +10,0 dioptrii) oraz krzywizny soczewki (od 8,5 do 8,5). Cechują się wysokim nawodnieniem – 62% oraz zastosowaniem technologii PC, która odpowiada za przyciąganie cząsteczek wody, co gwarantuje stałe nawilżenie. Bardzo cienkie krawędzie tych soczewek kontaktowych zapewniają dużą przepuszczalność tlenu. Dostępne są też w wersji Proclear Sphere RX o bardziej niestandardowych parametrach, w tym mocy (od -35,0 do +35,0 dioptrii), krzywizny soczewki (od 8,3 do 10,5 mm) i średnicy (od 12 do 17 mm) 

Sklep z soczewkami konwencjonalnymi

Konwencjonalne soczewki kontaktowe mogą być z powodzeniem użytkowane przez cały rok. Przy odpowiedniej i codziennej pielęgnacji zapewnią ostre widzenie i duży komfort. Korzystając z filtrów w naszym sklepie z soczewkami, z łatwością można dostosować odpowiednie parametry szkła, które pozwolą na idealne dopasowanie do gałki ocznej. Sprawdź nasz asortyment i zamów szkła kontaktowe, odpowiadające na Twoje indywidualne potrzeby.

FAQ - Najczęściej zadawane pytanie na temat soczewek konwencjonalnych

Co to są soczewki konwencjonalne?
Soczewki konwencjonalne to inaczej soczewki roczne. Są to miękkie szkła kontaktowe przeznaczone do użytku w trybie dziennym maksymalnie przez 12 miesięcy. Ze względu na tak długi okres noszenia wymagają bardzo restrykcyjnej pielęgnacji. Soczewki konwencjonalne mają szeroki zakres mocy i innych parametrów. Dostępne są w wersji sferycznej(Zobacz) (krótkowzroczność i dalekowzroczność) lub torycznej (astygmatyzm). Więcej na temat soczewek rocznych na blogu.