Informacja

Nowe produkty

Soczewki kontaktowe 

Jest 28 produktów.

Współczesne soczewki kontaktowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną cieszyć się „niewidoczną” korekcją swojego wzroku. Wielu z nas nie lubi lub czasem nie może nosić tradycyjnych okularów, które w pewnych sytuacjach mogą utrudniać nam wykonywanie różnych czynności. Na kontaktowe.pl znajdziesz zdecydowaną większość dostępnych obe...

Współczesne soczewki kontaktowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną cieszyć się „niewidoczną” korekcją swojego wzroku. Wielu z nas nie lubi lub czasem nie może nosić tradycyjnych okularów, które w pewnych sytuacjach mogą utrudniać nam wykonywanie różnych czynności. Na kontaktowe.pl znajdziesz zdecydowaną większość dostępnych obecnie soczewek, dzięki czemu bez problemu wybierzesz swoją ulubioną markę i producenta.

Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji, które pomogą Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie. Pamiętaj jednak, aby przed pierwszą aplikacją lub każdorazową zmianą marki wybrać się z wizytą do specjalisty optometrysty lub okulisty. Optometrysta dopasuje Ci soczewki oraz ich parametry, a także dokładnie poinstruuje, jak należy je zakładać oraz profesjonalnie pielęgnować.

Czym są soczewki kontaktowe?

Powszechnie lubiane soczewki posiadają bardzo cieniutką powierzchnię o zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu łatwo przylegają one do ludzkich oczu. Przy jej produkcji używa się bezbarwnego, lekko zabarwionego lub kolorowego materiału, w zależności od modelu, na który się zdecydujemy. Kontaktowe soczewki pozwalają nam skorygować wadę wzroku w praktycznie niezauważalny sposób, dzięki czemu mogą one stanowić świetną alternatywę dla okularów.

Współcześnie najbardziej popularnymi szkłami kontaktowymi są tzw. soczewki miękkie. Charakteryzują się one bardzo elastycznym i delikatnym materiałem wykonania, który dla wyższego komfortu użytkowania posiada wysokie parametry nawilżenia.

Krótka historia soczewki kontaktowej

Może się wydawać, że soczewka kontaktowa jest stosunkowo młodym rozwiązaniem, jednak jak wskazuje historia, jej pierwszymi projektami zajmował się nie kto inny, jak sam Leonardo da Vinci, który upatrywał w nich wiele niespotykanych wówczas możliwości korekcji oraz leczenia ludzkiego wzroku. Tematem soczewek zajął się również Kartezjusz oraz wielu innych myślicieli, lekarzy i naukowców. Jednak ten pierwszy, w pełni funkcjonalny prototyp wykorzystany został przez niemieckiego specjalistę od obróbki szkła — Friedricha Anton Müllera, który wykonał ją na zlecenie lekarza prowadzącego pacjenta z zaćmą.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Najczęściej, soczewki kontaktowe są wybierane przez użytkowników posiadających różnego rodzaju wady wzroku i takie też było ich pierwotne przeznaczenie. Jednak wraz z postępującym rozwojem technologicznym możemy wyróżnić szkła podkreślające lub całkowicie zmieniające kolor tęczówki. Dzięki tej właściwości możemy diametralnie zmienić swoje oblicze, nadając swoim oczom wyjątkowego blasku lub całkowicie nowego wyglądu.

Najczęściej stosowany podział soczewek jest używany w odniesieniu do szkieł korekcyjnych mających na celu poprawić nasze pole i ostrość widzenia. I tak na rynku spotkamy soczewki:

 • sferyczne – przeznaczone dla osób ze sferycznymi wadami wzroku
 • toryczne – przeznaczone dla pacjentów, u których stwierdzono astygmatyzm
 • multifokalne – przeznaczone dla osób wymagających korekcji do dali i bliży.

Innym podziałem, jaki można zastosować, jest tryb wymiany soczewki wskazujący na okres, w jakim można je nosić. Pod tym względem możemy wyróżnić:

Zdecydowaną większość soczewek kontaktowych powinniśmy codziennie (z wyjątkiem trybu całodobowego) zdejmować na noc, aby nasze oczy mogły odpocząć i odpowiednio nawilżyć się podczas snu. Warto też pamiętać o cyklicznej pielęgnacji soczewek, do której mogą posłużyć specjalne płyny dostępne również za pośrednictwem naszego sklepu. - Sprawdź naszą ofertę płynów do soczewek tutaj.

Kontaktowe szkła dostępne za pośrednictwem naszego sklepu są produktami w pełni bezpiecznymi pochodzącymi od najbardziej znanych producentów produkujących soczewki. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że szkła oraz płyny do ich pielęgnacji zakupione za pośrednictwem naszej platformy będą zawsze bezpieczne i w pełni komfortowe dla waszych oczu.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
 • Cena: 69,99 zł 75,99 zł w magazynie

  Dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE Oasys zapewniają najwyższy komfort użycia, nawet podczas wielu godzin noszenia. W procesie produkcji szkieł kontaktowych koncernu Johnson&Johnson wykorzystuje się zaawansowaną technologię HYDRACLEAR odpowiedzialną za ich pełne nawilżenie. Dzięki temu ludzkie oczy praktycznie nie czują kontaktu z materiałem soczewki.

  Cena: 69,99 zł 75,99 zł
  Obniżka!
  w magazynie
 • Cena: 53,99 zł 59,99 zł na zamówienie

  Jednodniowe soczewki kontaktowe Soflens Daily Disposable to doskonały przykład komfortowej korekcji wzroku zarówno do dali, jak i do bliży. Wielu użytkowników przyznaje, że jest to jedna z najlepszych soczewek, jakie kiedykolwiek nosili. Jednodniowy tryb wymiany Daily Disposable gwarantuje pełne bezpieczeństwo jej użycia oraz niezwykle higieniczne warunki...

  Cena: 53,99 zł 59,99 zł
  Obniżka!
  na zamówienie
 • Cena: 64,99 zł na zamówienie

  Soczewki kontaktowe Soflens 38 to sprawdzony produkt, doceniany przez użytkowników szkieł kontaktowych od wielu lat. Wyjątkowo mocny materiał Soflens 38, o dość wysokim 38% uwodnieniu, znacząco podnosi komfort użycia soczewki nawet w cyklu przedłużonym. Szkła korekcyjne Bausch&Lomb, potentata w świecie kontaktologii, to renomowany produkt spełniający...

  Cena: 64,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 165,99 zł na zamówienie

  Szkła kontaktowe Contact Day 30 Compatic Toric to soczewki przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Jest to miesięczna soczewka przy produkcji, której zastosowano technologię BioLens. Szkła kontaktowe mogą również nosić osoby o oczach wrażliwych bądź suchych.

  Cena: 165,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 165,99 zł na zamówienie

  Szkła kontaktowe Proclear Sphere to soczewka do rocznego użytkowania. Soczewka cechuje się cienką budową oraz wysokim uwodnieniem, nadając naszym oczom ostrość widzenia oraz komfort użytkowania.

  Cena: 165,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 189,50 zł na zamówienie

  Miękki soczewki konwencjonalne Proclear Sphere RX przeznaczone są do efektywnej korekcji wady sferycznej w zakresie +/-35.00 D.

  Cena: 189,50 zł
  na zamówienie
 • Cena: 50,99 zł na zamówienie

  Soczewki kontaktowe Avaira Toric przeznaczone są dla osób z astygmatyzmem. Szkła te zapewniają ostre i wyraźne widzenie oraz długotrwały komfort użytkowania przez cały dzień. Soczewki Avaira Toric posiadają filtr UV.

  Cena: 50,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 99,99 zł w magazynie

  Nasze dni i życie jest określane przez to co widzimy. Dlatego firma Menicon jako globalną nazwę marki wybrała japońskie słowo Miru co oznacza „widzieć.

  Cena: 99,99 zł
  w magazynie
 • Cena: 164,99 zł na zamówienie

  Szkła kontaktowe PureVision 2 for Astigmatism to soczewki kontaktowe przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Soczewka świetnie redukuje lśnienia, efekt halo, refleksy i aberrację. Jej cienka budowa oraz wysoki współczynnik transmisyjności tlenu ma wpływ na wysoki komfort jej użytkowania.

  Cena: 164,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 154,99 zł na zamówienie

  Soczewki kontaktowe Air Optix Multifocal to rozwiązania progresywne, które wyprodukowano przy pomocy oryginalnego systemu nawilżającego AQUA. Multifokalne soczewki kontaktowe Air Optix Aqua Multifocal odznaczają się bardzo wysokim parametrem odpowiedzialnym za przepuszczalność tlenu. Wyjątkowo krystaliczny obraz soczewki pozwala osiągnąć zaskakująco ostry...

  Cena: 154,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 69,99 zł na zamówienie

  Szkła kontaktowe Contact Day 30 Colours to miesięczne soczewki kolorowe, które podkreślają barwy oczu rozjaśniając ich tęczówkę . Szkła kontaktowe zapewniają ostre, wyraźne widzenie oraz całodzienny komfort. Soczewki dostępne również w wersji "plano".

  Cena: 69,99 zł
  na zamówienie
 • Cena: 31,49 zł w magazynie
  Wyprzedaż!

  Dwutygodniowe soczewki kontaktowe Acuvue2 - wyprzedaż.

  Cena: 31,49 zł
  w magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów

Producenci

Wspieramy karateków

Pomagamy dzieciom