Soczewki kontaktowe – porady, ciekawostki, podpowiedzi, jak dbać o oczy. Dużo dobrej zabawy. Kontaktowe.pl – blog, który oko cieszy.
Header
Płyn evo2lution przeznaczony jest do wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych. Preparat świetnie usuwa nieczystości oraz pozostałości na powierzchni soczewek, jednocześnie  ją nawilżając.
  • Płyn do soczewek evo2lution 500 ml

 

Wielofunkcyjny płyn evo2lution jest aseptycznym buforowanym płynem służącym do dezynfekcji, nawilżania, płukania i przechowywania wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych.

Dzięki evo2lution poczujesz świeżość tlenu na swoim oku. Evo2lution to rewolucja wśród płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jeszcze lepsze czyszczenie soczewek i eliminowanie drobnoustrojów i osadów białkowych zapewnia największy poziom higieny soczewek, czyli zdrowsze oczy.

Płyn do soczewek evo2lution zawiera tylko najpotrzebniejsze składniki gwarantujące czystość soczewek, ich dezynfekcję oraz zdrowie. Jednocześnie formuła płynu All in One pozwala na używanie tylko jednego produktu, który w jednym czasie:

- dezynfekuje
- czyści
- płucze
- nawilża
- usuwa osady białkowe
- pozwala przechowywać soczewkę.

Za pomocą jednego płynu możesz uzyskać zwielokrotniony efekt świeżości i czystości oka, bez osadów, drobnoustrojów. Skuteczniejsze usuwanie osadów z powierzchni soczewki pozwala utrzymać świeżość jej noszenia przez cały dzień.

Evo2lution to rewolucja w pielęgnacji soczewek kontaktowych – płyn do soczewek, który odświeży Twoje spojrzenie na dłużej. Wymagaj od swojego płynu więcej.

Atrakcyjna pojemność płynu evo2lution 500 ml w dobrej cenie.

Płyn zawiera pojemniczek do soczewek kontaktowych. Dla chętnych zaoferować możemy również pojemniczki takie jak poniżej.

http://www.kontaktowe.pl/_var/imgcache/200_969f17b7a315077abeeea3bfcd0d645b.jpg

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/c7b731716857b97b0269c198ebf58e30.jpg

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/4112f0a4e6ceb7d7ca0525732aa8846a.jpg

Wybór odpowiedniego płynu do soczewek jest bardzo istotny. Korzystanie z płynu jest koniecznością, gdyż soczewki muszą być pielęgnowane i dezynfekowane. (Wyjątkiem od reguły są jedynie soczewki jednodniowe). Jak wybrać ten odpowiedni? Najczęściej niestety metodą prób i błędów. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na indywidualne preferencje – płyn nie może podrażniać naszych oczu i nie powodować dyskomfortu. (więcej…)

Wakacje to cudowny okres urlopowania, ciepłych dni i wyjazdów. Jeśli nosimy soczewki warto wiedzieć jak przygotować się do urlopu by cieszyć się nim bez żadnych problemów. A jeśli wciąż nosicie okulary to właśnie podczas lata najlepiej zakupić swoją pierwszą parę soczewek i odpowiednie okulary słoneczne!  Poniżej nasz krótki poradnik “Soczewki na wakacjach” (więcej…)

Wiele osób uważa że nosząc soczewki nie wolno im używać kropli do oczu. Nic bardziej błędnego! Są takie sytuacje, kiedy krople do oczu to niezbędny dodatek do soczewek kontaktowych. Sprawdź jakie są wskazania do używania kropli do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Wskazania do zastosowania kropli do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych

Krople do oczu wskazane są jeśli nosimy soczewki dość długo, a już dla osób noszących soczewki całodobowe to absolutna konieczność. Dlaczego potrzebujemy wtedy kropli? Bo może pojawić się nieprzyjemne uczucie suchości oka i wtedy krople nawilżają oko i w pewien sposób je uspokajają.

Podobnie dzieje się gdy pracujemy długo przed komputerem (rzadziej mrugamy oczami), przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu czy samochodzie – kilka kropel do oczu jest dla nich wybawieniem. Dzięki kroplom soczewka staje się wtedy bardziej miękka i nawilżona.

W specjalne krople do oczu warto też zaopatrzyć się przed długą podróżą np samolotem – wysuszone powietrze nie sprzyja komfortowi noszenia soczewek.

Krople do zadań specjalnych

Pewnie zastanawiacie się jakich kropli wtedy użyć. Kiedy nosimy soczewki i mamy je na oku możemy użyć kropli Avizor Cleaning Drops, które czyszczą i nawilżają wszystkie rodzaje soczewek podczas noszenia, dzięki specjalnej formule i właściwościom czyszczącym.

Pisałam już o przeciwwskazaniach do noszenia soczewek, warto teraz przyjrzeć się kiedy warto rozważyć ich zakup. Wiadomo, że soczewki są wygodniejsze niż okulary i sprawdzają się w wielu ekstremalnych sytuacjach. Dzisiaj są one dostępne dla wszystkich, ale warto wiedzieć kiedy są one zalecane. (więcej…)

Soczewki kontaktowe może nosić każda zdrowa osoba. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do tego kiedy nie można nosić soczewek (albo kiedy nie są one najlepszym rozwiązaniem) czyli jakie są przeciwwskazania do noszenia soczewek. Poniżej najważniejsze z nich: (więcej…)

Wiele osób pyta o soczewki do ciągłego noszenia – tak zwane soczewki całodobowe. Są one szczególnie przydatne jeśli zdarza ci się pracować w nocy lub jeśli po prostu jedziesz w miejsce, w którym trudno o odpowiednią higienę soczewek. Warto zastanowić się jakie są wady i zalety tych soczewek. (więcej…)