Soczewki kontaktowe – porady, ciekawostki, podpowiedzi, jak dbać o oczy. Dużo dobrej zabawy. Kontaktowe.pl – blog, który oko cieszy.
Header

Miru 1 day Flat Pack to nowość od firmy Menicon. Te innowacyjne soczewki jednodniowe zyskały sobie pokaźna rzeszę zwolenników. Do ich niewątpliwych zalet tych soczewek należą większe bezpieczeństwo i większa higiena niż w przypadku innych jednodniowych soczewek kontaktowych.

 Jednodniowe soczewki kontaktowe Miru 1day Menicon Flat Pack 30 szt.

Czym wyróżniają się te soczewki?

 

Otóż różnicę „widać” i czuć już na samym początku. Blister soczewek jest bardzo cienki, ma zaledwie 1mm grubości. Soczewka jest obrócona zawsze w taki sposób by przy jej zakładaniu nie dotykać wewnętrznej strony, dzięki czemu nie dochodzi do zabrudzenia i zakażenia wewnętrznej strony soczewki. Również materiał, z którego zostały wykonane te soczewki oferuje użytkownikom więcej komfortu dzięki dużemu stopniowi nawilżenia soczewek. Zalety te sprawiają, że są warte swojej ceny. Kto raz założy te soczewki z pewnością nie wróci do poprzednich.

marzec 10th, 2016 | Posted by Kontaktowe.pl in Bez kategorii - (0 Comments)

Soczewki kontaktowe z rodziny clariti

 

W naszym sklepie internetowym pojawiły się nowe soczewki kontaktowe z rodziny clariti.

Rodzina clariti ™ to pierwszy a zarazem jedyny taki komplet soczewek silikonowo- hydrożelowych, który zapewnia maksymalna ochronę rogówki dostarczając jej jednocześnie odpowiednią ilość tlenu. Wysokie uwodnienie szkła zapewnia nam długotrwały komfort.

Cala seria soczewek kontaktowych cechuje się wysoką tlenoprzepuszczalnością. Do rogówki dociera maksymalna ilość tlenu, zapewniając tym samym zdrowe nieprzekrwione oczy. Podczas produkcji szkieł clariti™ zastosowano nową unikatową technologię AquaGen U™ technology.

Silikonowo-hydroożelowe soczewki cechuje maksymalna zawartość wody, w połączeniu z technologią AquaGen U™ zapewniają długotrwałe nawilżenie. Powierzchnia soczewki nie ulega przesuszeniu nawet kiedy przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych. Soczewki są niemalże niewyczulane podczas noszenia.

Dodatkowo soczewki z rodziny clariti™ zostały wzbogacone w filtr przeciwsłoneczny, zapewniając tym samym ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.

clariti™ wyróżniają się ultragładką powierzchnią soczewki, cienka i precyzyjna krawędź szkła wypływa na wysoki komfort podczas ich noszenia.

Dodatkowym plusem soczewek clariti™ jest naniesienie mocy na całą powierzchnię szkła kontaktowego. W przypadku przesunięcia się soczewki nie odczuwamy dyskomfortu a jakość i ostrość widzenia jest zawsze na najwyższym poziomie.

Zapraszamy:

http://www.kontaktowe.pl/?prod_name=clariti&search=ok

Wiele osób jest zainteresowanych możliwością udoskonalenia wyglądu swoich oczu. Obecnie w naszym serwisie prezentujemy produkt który w sposób naturalny poprawią wygląd naszych oczu. Zapraszamy do zapoznania się z produktem:

http://www.kontaktowe.pl/?products=product&prod_id=566

Soczewka w wersji NATURAL SPARKLE podkreśla blask oczu i zapewnia efekt rozświetlenia.

 

http://www.kontaktowe.pl/?products=product&prod_id=565

 

 

Natomiast Natural Shimmerzapewnia efekt głęboki i intensyfikuje kolor tęczówki.

Obie wersje soczewki są inspirowane naturalnym wyglądem tęczówki i maja na celu udoskonalenie płaskiego i sztucznego efektu związanego ze stosowaniem wielu innych soczewek kolorowych.

Oczywiście świetnie spełniają one zadania w zakresie komfortu noszenia, ochrony zdrowia oczu, poprawy widzenia i niezbyt skomplikowanego sposobu posługiwania się soczewką. Soczewki 1-DAY ACUVUE® define™ opracowano wykorzystując połączenie rozwiązań technicznych i estetycznych w celu uzyskania naturalnego wyglądu.

 

sierpień 27th, 2015 | Posted by Kontaktowe.pl in Bez kategorii - (0 Comments)

Popularne mity dotyczące soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie, które funkcjonuje na rynku od niemalże dwóch dekad. Wciąż jednak krążą o nich nieprawdziwe mity, przez które wiele osób nie decyduje się na ich zakup. Oto najpopularniejsze z nich.

MIT: Soczewki zapewniają gorsze widzenie niż okulary

Wręcz przeciwnie. Bardzo często osoby noszące soczewki kontaktowe widzą lepiej niż gdy nosiły okulary. Wynika to z faktu, iż soczewki korygują istniejącą wadę już na poziomie oka, a dzięki temu, iż przylegają do rogówki, poruszają się wraz z gałką oczną, co zapewnia większe pole widzenia.

MIT: Soczewki wysuszają oczy

Obecnie soczewki wykonuje się z materiałów hydrożelowo-silikonowych, które wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami tleno-przepuszczalnymi. Ponadto stosuje się również nowoczesne technologie, które minimalizują wysychanie oka i zapewniają wielogodzinny komfort noszenia.

MIT: Zakładanie soczewek jest bolesne

Niemalże każda osoba, który rozpoczyna noszenie soczewek kontaktowych, odczuwa lęk przed dotknięciem gałki ocznej. Jednak w praktyce okazuje się, iż do czynności tej można się szybko przyzwyczaić i jest ona całkowicie bezbolesna. W przypadku jakichkolwiek obaw, warto jednak poprosić specjalistę o pomoc w założeniu soczewek po raz pierwszy.

MIT: Pielęgnacja soczewek jest czasochłonna

W rzeczywistości, pielęgnacja soczewek dwutygodniowych i miesięcznych sprowadza się wyłącznie do wyciągnięcia soczewek, przemycia ich specjalnym płynem i umieszczenia w przeznaczonym do tego celu pojemniczku. Z kolei w przypadku soczewek jednodniowych, po ich zdjęciu należy jej po prostu wyrzucić, a kolejnego dnia założyć nową parę.

MIT: Soczewek nie mogą nosić osoby z astygmatyzmem

Dla osób z astygmatyzmem stworzono specjalne soczewki toryczne, które są równie komfortowe w noszeniu jak standardowe soczewki sferyczne.

 

Wielu użytkowników miękkich soczewek kontaktowych uskarża się na uczucie dyskomfortu związanego z ich noszeniem. Większość z nich opisuje to jako odczuwanie suchości bądź piasku pod powiekami. Jest to jedna z głównych przyczyn porzucania soczewek kontaktowych. Jednak jest na to rada. Wystarczy zacząć używać kropli nawilżających, przez niektórych zwanych „sztucznymi łzami”, które nawilżają oko, likwidując uczucie suchości. Warto jednak zastanowić się nad wyborem kropli, które nie tylko nawilżą oko ale i będą dla niego bezpieczne.

Preparaty te są zalecane przez specjalistów do uzupełnienia niedoboru naturalnych łez. Przy wyborze preparatu powinniśmy sprawdzić czy może on być stosowany podczas noszenia soczewek, gdyż niektóre z nich mogą powodować uszkodzenia soczewek lub efekt zamglonego widzenia.

Zadaniem kropli nawilżających jest poprawienie lubrykacji i nawilżenia oka oraz uzupełnienie braku naturalnych łez. Aby spełniać to zadanie zawierają one składniki nawilżające i poprawiające lepkość, bufory i konserwanty, które eliminują mikroorganizmy.

Można wybrać krople ze specjalnym systemem dozującym ABAK lub COMOD. Mikrofiltry ABAK oraz pompy COMOD zapobiegają kontaktowi roztworu z powietrzem, dzięki czemu krople pozostają sterylne . Poza tym trwałość takich kropli jest dłuższa, dwa do trzech miesięcy.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie kropli w jednorazowych pojemniczkach.

Głównymi składnikami kropli nawilżających są: substancje nawilżające ( które chronią i lubrykują powierzchnię oka oraz przynoszą ulgę w podrażnieniu i suchości), składniki podnoszące lepkość (często są to jednocześnie składniki nawilżające), bufory (których zadaniem jest utrzymanie fizjologicznego pH) i elektrolity.

Przy wyborze kropli należy kierować się trzema zasadami:

  1. unikać, jeśli to możliwe, kropli zawierających konserwanty, zwłaszcza gdy stosujemy je często

  2. wybierać krople, które można stosować przy noszeniu soczewek

  3. sprawdzać czy składniki kropli faktycznie nawilżają oko

Objawy suchości oczu, dyskomfort odczuwany po kilku godzinach użytkowania szkieł kontaktowych stanowi duże utrudnienia dla ich użytkowników. Aby zapobiec tym objawom stosuje się środki nawilżające takie jak krople do oczu oraz płyny do soczewek kontaktowych ze składnikami nawilżającymi.

Krople lacrifresh Moisture Avizor 15 ml

We wszystkich płynach wielofunkcyjnych zastosowane są substancje powierzchniowo czynne, surfaktanty. Środki zwilżające pomagają zwalczać objawy suchości oczu i poprawiać odczucia pacjentów związane z używaniem soczewek.

Płyn evo2lution 360 ml

Czynnikiem, który wpływa na zwilżalność powierzchni soczewek jest uwodnienie. Hialuronian, który występuje naturalnie w oku wiąże wodę i przyciąga wilgoć do powierzchni soczewki. Już wkrótce zostaną wprowadzone do sprzedaży  płyny evo2lution z hialuronianem . Zapraszamy.

Kilkanaście lat temu wiedza pacjentów na temat soczewek astygmatycznych jak i ich dostępność była ograniczona. Na początku specjalista miał do dyspozycji jedynie konwencjonalne roczne soczewki hydrożelowe. Koszt takich soczewek był duży, a czas realizacji długi. Soczewki toryczne konwencjonalne charakteryzują się sztywnym materiałem, bardzo szerokim zakresem mocy, stabilniejszym widzeniem. Przy wyborze soczewek torycznych należy zwrócić uwagę na stabilność kątową, gdyż każda soczewka kontaktowa powinna poruszać się na oku przy każdym mrugnięciu.

Poniżej miejsce w naszym sklepie gdzie znajdą Państwo bardzo szeroki zakres soczewek przeznaczonych dla osób z astygmatyzmem;

 

http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_id=9&page=0&view=3&sort=default

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/1c6cbc8d5feaa58fd4cd341dde0632e5.jpg

Do niedawna najczęściej rozwiązaniem stabilizacyjnym był balast pryzmatyczny, gdzie górna powieka w momencie mrugania przesuwa się po klinie na soczewce, wywierając na nią nacisk. Balast pryzmatyczny z powodzeniem stosowany jest w torycznych soczewkach silikonowo-hydrożelowych wielu firm.

Rzadziej stosowana jest stabilizacja dynamiczna, gdzie dwie cienkie strefy w postaci klinów współpracują z górną i dolną powieką. Tu możemy wyróżnić soczewki jednodniowe Focus Dailies All Day Comfort Toric i Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism.Oprócz budowy w soczewkach torycznych ważne jest, aby dobrze dobrać średnicę. Większa średnica daje możliwość umieszczenia elementów stabilizacyjnych dalej do środka soczewki, przez co zwiększa się ramię i moment obrotowy siły odpowiedzialnej za ułożenie kątowe soczewki na oku. Aby dobrze dobrać pacjentowi soczewkę należy zastosować zestaw próbny, bądź też rozłożeniu dopasowania na dwie wizyty. W trakcie pierwszej wykonujemy niezbędne badania, a przy kolejnej wizycie na podstawie wyników zamówić soczewki próbne.