Soczewki kontaktowe – porady, ciekawostki, podpowiedzi, jak dbać o oczy. Dużo dobrej zabawy. Kontaktowe.pl – blog, który oko cieszy.
Header

Kilkanaście lat temu wiedza pacjentów na temat soczewek astygmatycznych jak i ich dostępność była ograniczona. Na początku specjalista miał do dyspozycji jedynie konwencjonalne roczne soczewki hydrożelowe. Koszt takich soczewek był duży, a czas realizacji długi. Soczewki toryczne konwencjonalne charakteryzują się sztywnym materiałem, bardzo szerokim zakresem mocy, stabilniejszym widzeniem. Przy wyborze soczewek torycznych należy zwrócić uwagę na stabilność kątową, gdyż każda soczewka kontaktowa powinna poruszać się na oku przy każdym mrugnięciu.

Poniżej miejsce w naszym sklepie gdzie znajdą Państwo bardzo szeroki zakres soczewek przeznaczonych dla osób z astygmatyzmem;

 

http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_id=9&page=0&view=3&sort=default

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/1c6cbc8d5feaa58fd4cd341dde0632e5.jpg

Do niedawna najczęściej rozwiązaniem stabilizacyjnym był balast pryzmatyczny, gdzie górna powieka w momencie mrugania przesuwa się po klinie na soczewce, wywierając na nią nacisk. Balast pryzmatyczny z powodzeniem stosowany jest w torycznych soczewkach silikonowo-hydrożelowych wielu firm.

Rzadziej stosowana jest stabilizacja dynamiczna, gdzie dwie cienkie strefy w postaci klinów współpracują z górną i dolną powieką. Tu możemy wyróżnić soczewki jednodniowe Focus Dailies All Day Comfort Toric i Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism.Oprócz budowy w soczewkach torycznych ważne jest, aby dobrze dobrać średnicę. Większa średnica daje możliwość umieszczenia elementów stabilizacyjnych dalej do środka soczewki, przez co zwiększa się ramię i moment obrotowy siły odpowiedzialnej za ułożenie kątowe soczewki na oku. Aby dobrze dobrać pacjentowi soczewkę należy zastosować zestaw próbny, bądź też rozłożeniu dopasowania na dwie wizyty. W trakcie pierwszej wykonujemy niezbędne badania, a przy kolejnej wizycie na podstawie wyników zamówić soczewki próbne.

Osady białkowe jakie przywierają do powierzchni i wewnętrznych struktur soczewek kontaktowych mogą prowadzić do osłabienia ostrości widzenia, zmniejszenia komfortu użytkowania szkieł kontaktowych oraz zmniejszenia ich zwilżalności. Mogą pojawić się stany zapalne takie jak: brodawkowate zapalenia spojówek, czy tzw. ” czerwone oczy”. Do zadań białek filmu łzowego należy ochrona narządu wzroku przed bakteriami oraz utrzymanie właściwego napięcia łez i zwilżenia gałki ocznej. W ludzkich łzach jest ponad 400 białek, które wytwarzane są w gruczołach łzowych. Sposród białek możemy wyróżnić 4 podstawowe:

* lizozym, który atakuje komórki bakteryjne;

* lipokalina- utrzymuje właściwe napięcie powierzchniowe łez;

* laktoferyna- hamuje wzrost komórek bakteryjnych;

* IgA wydzielnicza- pełni funkcje ochronne, uniemożliwiając przyczepianie się bakterii do powierzchni gałki ocznej.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych ma na celu przedłużenie ich żywotności oraz czasu noszenia w zalecanym okresie stosowania jak i zachowanie naturalnego stanu białka filmu łzowego przy jednoczesnym usunięciu denaturowanych białek.

Aby uchronić się przed różnego rodzaju osadami białkowymi i innymi zanieczyszczeniami a nasze soczewki (zwłaszcza z długim okresem noszenia) były komfortowe przez cały okres ich użytkowania zapraszamy do sięgnięcia po produkty z naszego sklepu, takie jak na przykład  :

Tabletki Avizor Enzyme 10szt.

Tabletki Avizor Enzyme 10szt.

Avizor Ever Clean 255ml + tabletki enzymatyczne 30szt.

Avizor Ever Clean 255ml + tabletki enzymatyczne 30szt.

Oraz wiele, wiele innych.

 

Jak pielęgnować soczewki?

wrzesień 17th, 2014 | Posted by Kontaktowe.pl in Bez kategorii - (0 Comments)

Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe ten post jest właśnie dla Ciebie. Czy wiesz, że każdy użytkownik soczewek powinien je odpowiedni sposób pielęgnować? Jedynie soczewki jednodniowe nie wymagają od nas tak dużej uwagi, ponieważ po całym dniu po prostu wyrzucamy je do kosza. Według specjalistów aż 90% pacjentów nie stosuje się do zaleceń odpowiedniej pielęgnacji soczewek. W dużej mierze ma to wpływ na komfort ich użytkowania.

Drogi czytelniku nie obawiaj się, wbrew pozorom dbanie o soczewki nie jest wcale ciężkie i trudne! Wystarczy że zastosujesz się do kilku prostych korków.

Większość płynów do soczewek wymaga czyszczenia mechanicznego soczewek. Co to jest czyszczenie mechaniczne? Proces polega na tym, iż wyjmujemy soczewkę na suchą i czysta dłoń, nalewamy płyn wielofunkcyjny, małym palcem pocieramy obie strony soczewki (najlepiej kulistymi ruchami przez około 30 sekund). Po wykonaniu tej czynności soczewki należy ponownie opłukać je w płynie i umieścić w pojemniczku.

Większość osób skupia się tylko na czyszczeniu oraz wymianie płynu. Nie można zapomnieć iż od czystości soczewki zależy również stanu pojemnika w którym je przechowujemy. Po wyjęciu soczewek należy wylać zawartość, oraz opłukać pojemniczek świeżym płynem. Następnie odstawić do wyschnięcia. Zaleca się również comiesięczną wymianę.

Odpowiednia pielęgnacja zapewnia nam komfort noszenia soczewek bez narażenia naszych oczu na podrażnienia. Wszystkie produkty potrzebne do odpowiedniego przechowywania soczewek znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na pielęgnację znajdziesz u nas również soczewki jednodniowe. Zapraszamy na www.kontaktowe.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

 

Płyn evo2lution przeznaczony jest do wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych. Preparat świetnie usuwa nieczystości oraz pozostałości na powierzchni soczewek, jednocześnie  ją nawilżając.
  • Płyn do soczewek evo2lution 500 ml

 

Wielofunkcyjny płyn evo2lution jest aseptycznym buforowanym płynem służącym do dezynfekcji, nawilżania, płukania i przechowywania wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych.

Dzięki evo2lution poczujesz świeżość tlenu na swoim oku. Evo2lution to rewolucja wśród płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jeszcze lepsze czyszczenie soczewek i eliminowanie drobnoustrojów i osadów białkowych zapewnia największy poziom higieny soczewek, czyli zdrowsze oczy.

Płyn do soczewek evo2lution zawiera tylko najpotrzebniejsze składniki gwarantujące czystość soczewek, ich dezynfekcję oraz zdrowie. Jednocześnie formuła płynu All in One pozwala na używanie tylko jednego produktu, który w jednym czasie:

- dezynfekuje
- czyści
- płucze
- nawilża
- usuwa osady białkowe
- pozwala przechowywać soczewkę.

Za pomocą jednego płynu możesz uzyskać zwielokrotniony efekt świeżości i czystości oka, bez osadów, drobnoustrojów. Skuteczniejsze usuwanie osadów z powierzchni soczewki pozwala utrzymać świeżość jej noszenia przez cały dzień.

Evo2lution to rewolucja w pielęgnacji soczewek kontaktowych – płyn do soczewek, który odświeży Twoje spojrzenie na dłużej. Wymagaj od swojego płynu więcej.

Atrakcyjna pojemność płynu evo2lution 500 ml w dobrej cenie.

Płyn zawiera pojemniczek do soczewek kontaktowych. Dla chętnych zaoferować możemy również pojemniczki takie jak poniżej.

http://www.kontaktowe.pl/_var/imgcache/200_969f17b7a315077abeeea3bfcd0d645b.jpg

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/c7b731716857b97b0269c198ebf58e30.jpg

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/4112f0a4e6ceb7d7ca0525732aa8846a.jpg

Wybór odpowiedniego płynu do soczewek jest bardzo istotny. Korzystanie z płynu jest koniecznością, gdyż soczewki muszą być pielęgnowane i dezynfekowane. (Wyjątkiem od reguły są jedynie soczewki jednodniowe). Jak wybrać ten odpowiedni? Najczęściej niestety metodą prób i błędów. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na indywidualne preferencje – płyn nie może podrażniać naszych oczu i nie powodować dyskomfortu. (więcej…)

Wakacje to cudowny okres urlopowania, ciepłych dni i wyjazdów. Jeśli nosimy soczewki warto wiedzieć jak przygotować się do urlopu by cieszyć się nim bez żadnych problemów. A jeśli wciąż nosicie okulary to właśnie podczas lata najlepiej zakupić swoją pierwszą parę soczewek i odpowiednie okulary słoneczne!  Poniżej nasz krótki poradnik “Soczewki na wakacjach” (więcej…)

Wiele osób uważa że nosząc soczewki nie wolno im używać kropli do oczu. Nic bardziej błędnego! Są takie sytuacje, kiedy krople do oczu to niezbędny dodatek do soczewek kontaktowych. Sprawdź jakie są wskazania do używania kropli do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Wskazania do zastosowania kropli do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych

Krople do oczu wskazane są jeśli nosimy soczewki dość długo, a już dla osób noszących soczewki całodobowe to absolutna konieczność. Dlaczego potrzebujemy wtedy kropli? Bo może pojawić się nieprzyjemne uczucie suchości oka i wtedy krople nawilżają oko i w pewien sposób je uspokajają.

Podobnie dzieje się gdy pracujemy długo przed komputerem (rzadziej mrugamy oczami), przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu czy samochodzie – kilka kropel do oczu jest dla nich wybawieniem. Dzięki kroplom soczewka staje się wtedy bardziej miękka i nawilżona.

W specjalne krople do oczu warto też zaopatrzyć się przed długą podróżą np samolotem – wysuszone powietrze nie sprzyja komfortowi noszenia soczewek.

Krople do zadań specjalnych

Pewnie zastanawiacie się jakich kropli wtedy użyć. Kiedy nosimy soczewki i mamy je na oku możemy użyć kropli Avizor Cleaning Drops, które czyszczą i nawilżają wszystkie rodzaje soczewek podczas noszenia, dzięki specjalnej formule i właściwościom czyszczącym.