Soczewki kontaktowe – porady, ciekawostki, podpowiedzi, jak dbać o oczy. Dużo dobrej zabawy. Kontaktowe.pl – blog, który oko cieszy.
Header

Wybór odpowiedniego płynu do soczewek jest bardzo istotny. Korzystanie z płynu jest koniecznością, gdyż soczewki muszą być pielęgnowane i dezynfekowane. (Wyjątkiem od reguły są jedynie soczewki jednodniowe). Jak wybrać ten odpowiedni? Najczęściej niestety metodą prób i błędów. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na indywidualne preferencje – płyn nie może podrażniać naszych oczu i nie powodować dyskomfortu. (więcej…)

Wakacje to cudowny okres urlopowania, ciepłych dni i wyjazdów. Jeśli nosimy soczewki warto wiedzieć jak przygotować się do urlopu by cieszyć się nim bez żadnych problemów. A jeśli wciąż nosicie okulary to właśnie podczas lata najlepiej zakupić swoją pierwszą parę soczewek i odpowiednie okulary słoneczne!  Poniżej nasz krótki poradnik “Soczewki na wakacjach” (więcej…)

Wiele osób uważa że nosząc soczewki nie wolno im używać kropli do oczu. Nic bardziej błędnego! Są takie sytuacje, kiedy krople do oczu to niezbędny dodatek do soczewek kontaktowych. Sprawdź jakie są wskazania do używania kropli do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Wskazania do zastosowania kropli do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych

Krople do oczu wskazane są jeśli nosimy soczewki dość długo, a już dla osób noszących soczewki całodobowe to absolutna konieczność. Dlaczego potrzebujemy wtedy kropli? Bo może pojawić się nieprzyjemne uczucie suchości oka i wtedy krople nawilżają oko i w pewien sposób je uspokajają.

Podobnie dzieje się gdy pracujemy długo przed komputerem (rzadziej mrugamy oczami), przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu czy samochodzie – kilka kropel do oczu jest dla nich wybawieniem. Dzięki kroplom soczewka staje się wtedy bardziej miękka i nawilżona.

W specjalne krople do oczu warto też zaopatrzyć się przed długą podróżą np samolotem – wysuszone powietrze nie sprzyja komfortowi noszenia soczewek.

Krople do zadań specjalnych

Pewnie zastanawiacie się jakich kropli wtedy użyć. Kiedy nosimy soczewki i mamy je na oku możemy użyć kropli Avizor Cleaning Drops, które czyszczą i nawilżają wszystkie rodzaje soczewek podczas noszenia, dzięki specjalnej formule i właściwościom czyszczącym.

Pisałam już o przeciwwskazaniach do noszenia soczewek, warto teraz przyjrzeć się kiedy warto rozważyć ich zakup. Wiadomo, że soczewki są wygodniejsze niż okulary i sprawdzają się w wielu ekstremalnych sytuacjach. Dzisiaj są one dostępne dla wszystkich, ale warto wiedzieć kiedy są one zalecane. (więcej…)

Soczewki kontaktowe może nosić każda zdrowa osoba. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do tego kiedy nie można nosić soczewek (albo kiedy nie są one najlepszym rozwiązaniem) czyli jakie są przeciwwskazania do noszenia soczewek. Poniżej najważniejsze z nich: (więcej…)

Wiele osób pyta o soczewki do ciągłego noszenia – tak zwane soczewki całodobowe. Są one szczególnie przydatne jeśli zdarza ci się pracować w nocy lub jeśli po prostu jedziesz w miejsce, w którym trudno o odpowiednią higienę soczewek. Warto zastanowić się jakie są wady i zalety tych soczewek. (więcej…)

Boisz się soczewek kontaktowych? Niepotrzebnie! Oto najpopularniejsze mity o soczewkach kontaktowych – pora rozprawić się z nimi raz na zawsze!

(więcej…)