Soczewki kontaktowe – porady, ciekawostki, podpowiedzi, jak dbać o oczy. Dużo dobrej zabawy. Kontaktowe.pl – blog, który oko cieszy.
Header

Wiele osób jest zainteresowanych możliwością udoskonalenia wyglądu swoich oczu. Obecnie w naszym serwisie prezentujemy produkt który w sposób naturalny poprawią wygląd naszych oczu. Zapraszamy do zapoznania się z produktem:

http://www.kontaktowe.pl/?products=product&prod_id=566

Soczewka w wersji NATURAL SPARKLE podkreśla blask oczu i zapewnia efekt rozświetlenia.

 

http://www.kontaktowe.pl/?products=product&prod_id=565

 

 

Natomiast Natural Shimmerzapewnia efekt głęboki i intensyfikuje kolor tęczówki.

Obie wersje soczewki są inspirowane naturalnym wyglądem tęczówki i maja na celu udoskonalenie płaskiego i sztucznego efektu związanego ze stosowaniem wielu innych soczewek kolorowych.

Oczywiście świetnie spełniają one zadania w zakresie komfortu noszenia, ochrony zdrowia oczu, poprawy widzenia i niezbyt skomplikowanego sposobu posługiwania się soczewką. Soczewki 1-DAY ACUVUE® define™ opracowano wykorzystując połączenie rozwiązań technicznych i estetycznych w celu uzyskania naturalnego wyglądu.

 

sierpień 27th, 2015 | Posted by Kontaktowe.pl in Bez kategorii - (0 Comments)

Popularne mity dotyczące soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie, które funkcjonuje na rynku od niemalże dwóch dekad. Wciąż jednak krążą o nich nieprawdziwe mity, przez które wiele osób nie decyduje się na ich zakup. Oto najpopularniejsze z nich.

MIT: Soczewki zapewniają gorsze widzenie niż okulary

Wręcz przeciwnie. Bardzo często osoby noszące soczewki kontaktowe widzą lepiej niż gdy nosiły okulary. Wynika to z faktu, iż soczewki korygują istniejącą wadę już na poziomie oka, a dzięki temu, iż przylegają do rogówki, poruszają się wraz z gałką oczną, co zapewnia większe pole widzenia.

MIT: Soczewki wysuszają oczy

Obecnie soczewki wykonuje się z materiałów hydrożelowo-silikonowych, które wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami tleno-przepuszczalnymi. Ponadto stosuje się również nowoczesne technologie, które minimalizują wysychanie oka i zapewniają wielogodzinny komfort noszenia.

MIT: Zakładanie soczewek jest bolesne

Niemalże każda osoba, który rozpoczyna noszenie soczewek kontaktowych, odczuwa lęk przed dotknięciem gałki ocznej. Jednak w praktyce okazuje się, iż do czynności tej można się szybko przyzwyczaić i jest ona całkowicie bezbolesna. W przypadku jakichkolwiek obaw, warto jednak poprosić specjalistę o pomoc w założeniu soczewek po raz pierwszy.

MIT: Pielęgnacja soczewek jest czasochłonna

W rzeczywistości, pielęgnacja soczewek dwutygodniowych i miesięcznych sprowadza się wyłącznie do wyciągnięcia soczewek, przemycia ich specjalnym płynem i umieszczenia w przeznaczonym do tego celu pojemniczku. Z kolei w przypadku soczewek jednodniowych, po ich zdjęciu należy jej po prostu wyrzucić, a kolejnego dnia założyć nową parę.

MIT: Soczewek nie mogą nosić osoby z astygmatyzmem

Dla osób z astygmatyzmem stworzono specjalne soczewki toryczne, które są równie komfortowe w noszeniu jak standardowe soczewki sferyczne.

 

Wielu użytkowników miękkich soczewek kontaktowych uskarża się na uczucie dyskomfortu związanego z ich noszeniem. Większość z nich opisuje to jako odczuwanie suchości bądź piasku pod powiekami. Jest to jedna z głównych przyczyn porzucania soczewek kontaktowych. Jednak jest na to rada. Wystarczy zacząć używać kropli nawilżających, przez niektórych zwanych „sztucznymi łzami”, które nawilżają oko, likwidując uczucie suchości. Warto jednak zastanowić się nad wyborem kropli, które nie tylko nawilżą oko ale i będą dla niego bezpieczne.

Preparaty te są zalecane przez specjalistów do uzupełnienia niedoboru naturalnych łez. Przy wyborze preparatu powinniśmy sprawdzić czy może on być stosowany podczas noszenia soczewek, gdyż niektóre z nich mogą powodować uszkodzenia soczewek lub efekt zamglonego widzenia.

Zadaniem kropli nawilżających jest poprawienie lubrykacji i nawilżenia oka oraz uzupełnienie braku naturalnych łez. Aby spełniać to zadanie zawierają one składniki nawilżające i poprawiające lepkość, bufory i konserwanty, które eliminują mikroorganizmy.

Można wybrać krople ze specjalnym systemem dozującym ABAK lub COMOD. Mikrofiltry ABAK oraz pompy COMOD zapobiegają kontaktowi roztworu z powietrzem, dzięki czemu krople pozostają sterylne . Poza tym trwałość takich kropli jest dłuższa, dwa do trzech miesięcy.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie kropli w jednorazowych pojemniczkach.

Głównymi składnikami kropli nawilżających są: substancje nawilżające ( które chronią i lubrykują powierzchnię oka oraz przynoszą ulgę w podrażnieniu i suchości), składniki podnoszące lepkość (często są to jednocześnie składniki nawilżające), bufory (których zadaniem jest utrzymanie fizjologicznego pH) i elektrolity.

Przy wyborze kropli należy kierować się trzema zasadami:

  1. unikać, jeśli to możliwe, kropli zawierających konserwanty, zwłaszcza gdy stosujemy je często

  2. wybierać krople, które można stosować przy noszeniu soczewek

  3. sprawdzać czy składniki kropli faktycznie nawilżają oko

Objawy suchości oczu, dyskomfort odczuwany po kilku godzinach użytkowania szkieł kontaktowych stanowi duże utrudnienia dla ich użytkowników. Aby zapobiec tym objawom stosuje się środki nawilżające takie jak krople do oczu oraz płyny do soczewek kontaktowych ze składnikami nawilżającymi.

Krople lacrifresh Moisture Avizor 15 ml

We wszystkich płynach wielofunkcyjnych zastosowane są substancje powierzchniowo czynne, surfaktanty. Środki zwilżające pomagają zwalczać objawy suchości oczu i poprawiać odczucia pacjentów związane z używaniem soczewek.

Płyn evo2lution 360 ml

Czynnikiem, który wpływa na zwilżalność powierzchni soczewek jest uwodnienie. Hialuronian, który występuje naturalnie w oku wiąże wodę i przyciąga wilgoć do powierzchni soczewki. Już wkrótce zostaną wprowadzone do sprzedaży  płyny evo2lution z hialuronianem . Zapraszamy.

Kilkanaście lat temu wiedza pacjentów na temat soczewek astygmatycznych jak i ich dostępność była ograniczona. Na początku specjalista miał do dyspozycji jedynie konwencjonalne roczne soczewki hydrożelowe. Koszt takich soczewek był duży, a czas realizacji długi. Soczewki toryczne konwencjonalne charakteryzują się sztywnym materiałem, bardzo szerokim zakresem mocy, stabilniejszym widzeniem. Przy wyborze soczewek torycznych należy zwrócić uwagę na stabilność kątową, gdyż każda soczewka kontaktowa powinna poruszać się na oku przy każdym mrugnięciu.

Poniżej miejsce w naszym sklepie gdzie znajdą Państwo bardzo szeroki zakres soczewek przeznaczonych dla osób z astygmatyzmem;

 

http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_id=9&page=0&view=3&sort=default

http://www.kontaktowe.pl/_var/gfx/1c6cbc8d5feaa58fd4cd341dde0632e5.jpg

Do niedawna najczęściej rozwiązaniem stabilizacyjnym był balast pryzmatyczny, gdzie górna powieka w momencie mrugania przesuwa się po klinie na soczewce, wywierając na nią nacisk. Balast pryzmatyczny z powodzeniem stosowany jest w torycznych soczewkach silikonowo-hydrożelowych wielu firm.

Rzadziej stosowana jest stabilizacja dynamiczna, gdzie dwie cienkie strefy w postaci klinów współpracują z górną i dolną powieką. Tu możemy wyróżnić soczewki jednodniowe Focus Dailies All Day Comfort Toric i Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism.Oprócz budowy w soczewkach torycznych ważne jest, aby dobrze dobrać średnicę. Większa średnica daje możliwość umieszczenia elementów stabilizacyjnych dalej do środka soczewki, przez co zwiększa się ramię i moment obrotowy siły odpowiedzialnej za ułożenie kątowe soczewki na oku. Aby dobrze dobrać pacjentowi soczewkę należy zastosować zestaw próbny, bądź też rozłożeniu dopasowania na dwie wizyty. W trakcie pierwszej wykonujemy niezbędne badania, a przy kolejnej wizycie na podstawie wyników zamówić soczewki próbne.

Osady białkowe jakie przywierają do powierzchni i wewnętrznych struktur soczewek kontaktowych mogą prowadzić do osłabienia ostrości widzenia, zmniejszenia komfortu użytkowania szkieł kontaktowych oraz zmniejszenia ich zwilżalności. Mogą pojawić się stany zapalne takie jak: brodawkowate zapalenia spojówek, czy tzw. ” czerwone oczy”. Do zadań białek filmu łzowego należy ochrona narządu wzroku przed bakteriami oraz utrzymanie właściwego napięcia łez i zwilżenia gałki ocznej. W ludzkich łzach jest ponad 400 białek, które wytwarzane są w gruczołach łzowych. Sposród białek możemy wyróżnić 4 podstawowe:

* lizozym, który atakuje komórki bakteryjne;

* lipokalina- utrzymuje właściwe napięcie powierzchniowe łez;

* laktoferyna- hamuje wzrost komórek bakteryjnych;

* IgA wydzielnicza- pełni funkcje ochronne, uniemożliwiając przyczepianie się bakterii do powierzchni gałki ocznej.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych ma na celu przedłużenie ich żywotności oraz czasu noszenia w zalecanym okresie stosowania jak i zachowanie naturalnego stanu białka filmu łzowego przy jednoczesnym usunięciu denaturowanych białek.

Aby uchronić się przed różnego rodzaju osadami białkowymi i innymi zanieczyszczeniami a nasze soczewki (zwłaszcza z długim okresem noszenia) były komfortowe przez cały okres ich użytkowania zapraszamy do sięgnięcia po produkty z naszego sklepu, takie jak na przykład  :

Tabletki Avizor Enzyme 10szt.

Tabletki Avizor Enzyme 10szt.

Avizor Ever Clean 255ml + tabletki enzymatyczne 30szt.

Avizor Ever Clean 255ml + tabletki enzymatyczne 30szt.

Oraz wiele, wiele innych.

 

Jak pielęgnować soczewki?

wrzesień 17th, 2014 | Posted by Kontaktowe.pl in Bez kategorii - (0 Comments)

Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe ten post jest właśnie dla Ciebie. Czy wiesz, że każdy użytkownik soczewek powinien je odpowiedni sposób pielęgnować? Jedynie soczewki jednodniowe nie wymagają od nas tak dużej uwagi, ponieważ po całym dniu po prostu wyrzucamy je do kosza. Według specjalistów aż 90% pacjentów nie stosuje się do zaleceń odpowiedniej pielęgnacji soczewek. W dużej mierze ma to wpływ na komfort ich użytkowania.

Drogi czytelniku nie obawiaj się, wbrew pozorom dbanie o soczewki nie jest wcale ciężkie i trudne! Wystarczy że zastosujesz się do kilku prostych korków.

Większość płynów do soczewek wymaga czyszczenia mechanicznego soczewek. Co to jest czyszczenie mechaniczne? Proces polega na tym, iż wyjmujemy soczewkę na suchą i czysta dłoń, nalewamy płyn wielofunkcyjny, małym palcem pocieramy obie strony soczewki (najlepiej kulistymi ruchami przez około 30 sekund). Po wykonaniu tej czynności soczewki należy ponownie opłukać je w płynie i umieścić w pojemniczku.

Większość osób skupia się tylko na czyszczeniu oraz wymianie płynu. Nie można zapomnieć iż od czystości soczewki zależy również stanu pojemnika w którym je przechowujemy. Po wyjęciu soczewek należy wylać zawartość, oraz opłukać pojemniczek świeżym płynem. Następnie odstawić do wyschnięcia. Zaleca się również comiesięczną wymianę.

Odpowiednia pielęgnacja zapewnia nam komfort noszenia soczewek bez narażenia naszych oczu na podrażnienia. Wszystkie produkty potrzebne do odpowiedniego przechowywania soczewek znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na pielęgnację znajdziesz u nas również soczewki jednodniowe. Zapraszamy na www.kontaktowe.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.